Wpis z mikrobloga

A jaka różnica skoro dla was krwiożerczy kapitalista to #!$%@? bez względu na to, czy ma firmę czy nie


@KrwawyPacyfista: Po pierwsze ja nie mam jakieś personalnej wendetty wobec konkretnych indywidualnie osób z kapitałem, tylko wobec systemu który potęguje i umacnia strukturalnie nierówności społeczne.
Po drugie, co to za kapitalista bez firmy? Żaden, gołodupiec zwykły.
  • Odpowiedz
Jestem lewakiem, z kórwiniznu wyleczyłem się dawno


@KrwawyPacyfista: Nie widać. Jak już to jesteś w trakcie leczenia. Może i wiele objawów zostało wyleczonych, ale wiele nadal zostało, jak i sama choroba.
  • Odpowiedz
@ostrykuc666: Punktowanie wad kapitalizmu nie jest równoznaczne z byciem socjalistką. Kapitalizm posiada wiele patologii. Jedną z nich jest np. to, że możesz być Danem Bilzerianem wydającym miliony ojca, który dorobił się ich nielegalnie, a ludzie będą upierać się iż takie coś jest sprawiedliwe, bo ktoś do tych pieniędzy doszedł ciężką pracą. W Tesli pracownicy traktowani byli skandalicznie, składali pozwy za co otrzymywali odszkodowania idące w miliony. Natomiast osoby idolizujące Muska uznają,
  • Odpowiedz
@Phyrexia: czyli przez takie przypadki chciałabyś zakazać dzielenia się majątkiem rodziców ze swoimi dziećmi? Myślisz, że da się w praktyce to wprowadzić? #!$%@?ąc sytuacji w której jak w jakiejś Kambodży odseparujesz dzieci od rodziców na zawsze?
No i wiesz, że to nie właściwość jedynie kapitalizmu, ale każdego innego systemu w historii? No może poza tym przypadkiem z Czerwonymi Khmerami, ale jak widzisz to długo nie potrwało i skutki były takie.. no
  • Odpowiedz