Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
Mircy, potrzebuje rady.

Mam zamiar #emigracja do #niemcy a konkretnie do #lipsk z moją różową. Mój problem polega na tym że żadna firma nie chce mnie zatrudnić bez meldunku. Nie chcę się #!$%@?ć od razu w umowę najmu mieszkania bez pewnej pracy. Mieszkamy razem i mamy sporo gratów ze sobą i kota. Jak to najlepiej ugrać? Mój wstępny plan wygląda tak:
- Jedziemy na tydzień do Lipska
- Wynajmujemy pokój w hotelu pracowniczym
- Meldujemy się w nim
- Wysyłamy wcześniej cvki
- Jak ktoś z nas będzie na etapie podpisania umowy, umawia się z pracodawcą by zaczął pracę 2-3 tygodnie po podpisaniu.
- w tym czasie umawiamy się na wizytę we wcześniej wypatrzonych mieszkaniach i ostatecznie podpisujemy umowę z najemcą.
- Przemeldowijemy się na nowe mieszkanie
- Wypowiadamy umowę najmu w Polsce i robimy przeprowadzke do nowego mieszkania.
- Zmieniamy później u pracodawcy adres zameldowania.
- wiadomo, wszystkie późniejsze sprawy jak Krankenkasse i abonament już idą na nowy meldunek.

Ogólnie jestem zesrany tym wszystkim i proszę o spojrzenie trzeźwym okiem na to. Może macie jakieś jeszcze rady co do przeprowadzki w takich okolicznościach. Z góry mówię że mamy zaoszczędzone 10k zł.

#pytanie #kiciochpyta #pomocy
  • 6
@DrMru: nie że nie chce zatrudnić tylko nie może.
Do podjęcia pracy potrzebujesz AOK, konto w banku i Steuer Nummer, do obu tych rzeczy potrzeby jest meldunek i na obie te rzeczy czeka się z dwa tygodnie po meldunku i wypełnieniu kwitu w AOK.
Dyszka Ci powinna wystarczyć ale tylko w przypadku bardzo niskiej lub braku kaucji. Szukaj mieszkania na grupach FB bo tam idzie się dogadać w kwestii kaucji a
@DrMru: Miesiąc temu miałem ten sam problem. Rozwiązanie moje to wynajem mieszkania od pracodawcy, ale wiadomo nie każdy oferuje. Z tego co mi powiedziano w kadrach to do wypłacania pensji, czyli pensji miałem się zameldować, żeby mogli papiery uzupełnić i nadać klasę podatkową itp. Krankenkasse załatwia się przez internet, ale trzeba mieć właśnie meldunek. Jak wynajmujesz mieszaknie to MUSISZ wziąć od właściciela takie potiwerdzenie kto się wprowadza, przedstawiasz to przy meldunku.
@DrMru sam widzisz, że Niemcy to #!$%@? kraj pod względem biurokracji.
W hotelu pracowniczym to nikt was nie zamelduje, a bez meldunku nie dostaniesz pracy.

Kolejny nonsens to przy wynajmie mieszkań właściciele oprócz kaucji chcą mieć wgląd do umowy o pracę.

Widziałem na jakiejś grupie biura oferujące sam meldunek. Oczywiście odplatnie.