Wpis z mikrobloga

Siema,
moze mi ktos wytlumaczyc jak obecnie zrobic polaczenie z praca zebym mogl korzystac ze zdalnego pulpitu?
Anydesk i TeamViewer odpadaja bo to za droga zabawa dla klienta a korzystam dosc rzadko. Klient chyba nie posiada stalego zewnetrznego adresu IP.

Podoba mi sie rozwiazanie u innego klienta ale nie wiem jak z bezpieczenstwem - po prostu RDP jest wystawione na swiat i lacze sie normalnie podajac IP, login i haslo; u klienta wszystko w domenie.

#rdp #sieci #zdalnypulpit #windows
  • 19
a może najpierw VPN a potem rdp? Po co wystawiać na świat ;)


@Xordan: tez sie zastanawiam, to nie ja tam adminuje...

wystawianie RDP na świat to proszenie się o kłopoty, chyba że masz stałe IP i zezwolisz na połączenia tylko z niego, bezpieczniej będzie VPN lub VPN+RDP


@gpvx: ok a jest gdzie opisane jak to sie stawia, konfiguruje, jakie sa wymagania? Chce to na wlasna reke zrobic no i
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Stingeree: z drugiej strony nie wiesz czy ktoś tam siedzi czy nie ( ͡° ͜ʖ ͡°) szczególnie że to xpek to przecież dziurawe może być jak diabli
@Robuz: Uwazam ze w tym konkretnym przypadku lepiej jednorazowo wydac jakas kwote na konfiguracje niz placic 120/240 miesiecznie za to ze czasem sobie cos zdalnie obejrze/przejrze/zaksieguje. Klient poszedl na reke bo i tak udalo mi sie ugrac ze praktycznie nie ma mnie w biurze i zjawiam sie w pilnych sprawach. Dzieki temu mam wiecej klientow ktorych moge robic w swoim biurze.
@Stingeree: Zmienne IP -> dyndns

Postaw serwer ssh u siebie, ustaw klientowi polaczenie kluczem prywatnym i dynamic port i niech w razie problemu laczy sie do ciebie i potem rdp/vnc wbijasz jak do siebie.
A nie czekaj, putty ma buga i zrywa polaczania typu rdesktop/vnc, albo wrecz zawiesza jak sie w niego kliknie.
Maszyna wirtualna z Debianem i tam reverse ssh wrzucone do systemd. I klient odpala jak masz mu pomoc.
Są jeszcze rzeczy typu Orange Pi Zero, gdzie jest Ethernet, ale ciulowe Wifi.
Raspberry Pi Zero W ma tylko Wifi.
Ustawiasz, wpinasz w siec klienta i tyle.

No i Raspberry Pi Zero ma chyba lepsze "wsparcie".

Oczywiście wszystkie te rozwiązania zakładają że ty przynajmniej masz mozliwosc uzycia swojego IP jako serwera.

Rdesktop w 4k śmiga elegancko.