Wpis z mikrobloga

Zastanawia mnie technika ADA i badania które kiedyś dodał Dreampilot (nie chce oznaczac bez powodu) na temat mindfullnes i tego że praktykowanie tego typu medytacji może pomóc w świadomym śnieniu. W teorii wiem jak to działa - skupienie sie na otoczeniu pomaga na przeniesieniu uważności do snu (zastanawiam sie czy SSILD tez nie korzysta troche z ADA)
Ale jak to wyglada w praktyce, czym to sie rozni od normalnej medytacji, w której (medycznie nie filozoficznie) osiąga sie stan podobny do transowego (pytanie czy w Mindfullnes chodzi tylko o skupianie sie na zmyslach czy też trzeba wejść w stan poglebionego relaksu) jak czesto to trzeba dziennie praktykowac żeby przenieść to na normalne życie i po jakim czasie mozna zauwazyc efekty?

#swiadomysen #swiadomesny #ld #luciddream #medytacja #mindfulness
  • 27
@dan-kamynski:

Ale nie da się być uważnym 24/7 zawsze coś Cię rozproszy, myśl czy osoba


Można skierować uważność na myśl czy osobę, wtedy nadal jesteś uważny i postrzegasz tę osobę z innej perspektywy niż zwykle. Można skierować całą uwagę na film i wtedy jakby żyjesz tym filmem. Oprócz filmu nie ma nic. Film dzieje się, a ty jesteś świadkiem.

Można porozmawiać o tym z wieloletnimi graczami. Sądzę, że wielu z nich
https://youtu.be/Eqx645Gt5-k
@Dreampilot: Obejrzałem to wideo nt. astrala (4 części) jako w temacie Body Sleep Minde Awake.
To jest zwykły opis WILD i niczego nie umniejszam, w sensie myślałem, że będą jakieś "rewelacje".
Zależy od czego zaczynałeś w temacie świadomego śnienia wtedy np. mogło zainteresować cię porównanie do medytacji.
To porównanie jak dla mnie to dodatkowy przykład potwierdzenia tego co wiem nt. świadomego śnienia.
W zasadzie Medytacja i Mindfulness zawierają się we
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Trewor: Wg mojego teoretycznego (nie praktycznego co ważne) zrozumienia WILD i Mind Awake Body Asleep to dwa podobne odmienne stany świadomości. Może uda mi się to zobrazować na podstawie tego co R. Monroe pisał.

Jak na pewno wiesz WILD zaczyna się na granicy jawy i snu od hipnagogii. Jak bezstronnie obserwowane, te halucynacje świetlne, słuchowe itp. stopniowo rozwijają się w najpierw w pojedyncze obrazy, które stają się coraz bardziej rozbudowane, aż