Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Czuję się bezsilny wobec patologii alkoholizmu... Moja babcia ma już prawe 90 lat i mieszka na wsi. Pomagałem jej jak mogłem, co tydzień robiłem 160 km aby ją odwiedzać. Zorganizowałem też opiekunkę (super dziewczyna), która przychodziła 5 dni w tygodniu, sprzątała, gotowała, a przede wszystkim dotrzymywała babci towarzystwa (bardzo jej doskwiera samotność, ale nie chce iść do domu opieki). Babcia upoważniła mnie już dawno do swojego konta, więc opłacałem jej rachunki, opiekunkę, leki, a nadwyżki zostawały na koncie (miały iść m.in. na aparat słuchowy, opał i inne). Aż mój kochany tatuś (syn babci) postanowił z nią zamieszkać. Alkoholik od ponad 40 lat. Stracił robotę, kobietę, prawo jazdy, mieszkanie. Co miał robić? Wbił do kochanej mamusi. Pod moją nieobecność wziął ją do banku lub do ZUSy, dokładnie nie wiem, zmienił konto wypłat jej emerytury na swoje i zwolnił opiekunkę... Teraz twierdzi, że "opiekuje się matką". A tak naprawdę żyje, pije i pali za jej emeryturę (3 tys. zł). Ja straciłem kontrolę nad wszystkim co dotyczy babci. Babcia, gdy tylko mnie widzi płacze i żali się "co jej przyszło na starość", i że jej syn "głupieje po alkoholu" i codziennie jeździ autem do sklepu i na ryby (bez prawka). Totalna patologia, serce mi się rozdziera i czuję się bezsilny. Dzwoniłem do ośrodka pomocy w gminie, ale twierdzą że mogę tylko wystąpić do sądu o ubezwłasnowolnienie babci, ale mam małe szanse, a sprawa może trwać i 2 lata. #alkoholizm #starosc #rodzina #demencja #zdrowie #zus

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #61498e372d3b41000a75e305
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
Roczny koszt utrzymania Anonimowych Mirko Wyznań wynosi 235zł. Wesprzyj projekt
  • 25
@mike-mo: zmieni na swoje (dedykowane babci) konto.
Z niego będzie opłacać rachunki, opiekunkę, zakupy (które może robić opiekunka) i przelewać jej na konto co tydzień jakąś kasę (to może faktycznie podbierać). Ale podstawowe potrzeby babci będą zapewnione.

Oczywiście do czasu ubezwłasnowolnienia i przy braku sprzeciwu babci, ojciec znów może zmienić konto.
do notariusza spisać testament


@PanKapusta: żaden testament bo go można w nieskończoność podważać a patotata będzie miał prawo do zachowku. Babcia przepisuje nieruchomość na wnuczka z tzw. dożywociem - notarialnie, lega artis. Czyli formalnie nieruchomość należy do opa a babcia ma prawo mieszkać tam po kres swych dni.
Będąc właścicielem można prawnie #!$%@?ć ojczulka do brata Alberta
jak pojedzie babcia niech do ciebie zadzwoni a ty na policje


@Chehu: #!$%@? zadzwoni, bo to jest stadium syndromu sztohkolmskiego albo wzpółuzależnienie