Wpis z mikrobloga

1777 + 1 = 1778

Tytuł: Pulpecja
Autor: Małgorzata Musierowicz
Gatunek: literatura dla dzieci i młodzieży
Ocena: ★★★★★

Ósmy tom z cyklu Jeżycjady.

W tytułowej roli Patrycja, najmłodsza z sióstr Borejko. Starsza Gabrysia była bohaterką trzeciego tomu serii, a Ida czwartego.

Patrycja, nazywana przez całą rodzinę Pulpecją albo Pulpą () z jednej strony jest strasznie irytująca, z tym swoim niezdecydowaniem i chorobliwym wstydem, a z drugiej trochę jej szkoda, bo wszyscy najbliżsi z niej drwią i nie szczędzą krytyki.

Ponad wszystko, przez całą książkę rozchodzi się o zauroczenie pewnym nieco starszym od Patrycji młodzieńcem. Otóż kilkuletni Bobcio z pierwszego tomu, to już w zasadzie kawaler na wydaniu. W zasadzie jest to główne zmartwienie Patrycji. Nawet zbliżająca się jej matura nie jest ani trochę interesująca.

Zmęczył mnie trochę charakter i chorobliwe skłonności do płaczu głównej bohaterki. Poza tym, to zdałam sobie sprawę, że powstająca obecnie literatura dla dzieci i młodzieży raczej jest zupełnie inna, ale to w sumie całe szczęście. Akcja "Pulpecji" toczy się w 1992 r. i tamte lata mocno odznaczają się w mentalności bohaterów Jeżycjady.

Wpis dodany za pomocą tego skryptu

#bookmeter #ksiazki #books #czytajzwykopem #jezycjada
dekonfitura - 1777 + 1 = 1778

Tytuł: Pulpecja
Autor: Małgorzata Musierowicz
Gatu...

źródło: comment_1632235494sZKQf9gEmyKKXX0nD91qiR.jpg

Pobierz
  • 5
Informacje nt. książki z tagu #bookmeter:

Średnia ocena z Wykopu: ★★★★★ (5.0 / 10) (1 recenzji)
Następne podsumowanie tagu: 2021-10-01 12:00 tag z historią podsumowań »
Kategoria książki: szkoła, dzieci
Liczba stron książki: 180

Jesteś pierwszym recenzentem tej książki tutaj :)

Podobne książki:
1\. Brulion bebe b (Małgorzata Musierowicz) - najnowsza recenzja usera elekkapselek ★★★★ (8.0 / 10) - Wpis »
2\. Małomówny i rodzina
@dekonfitura: Patrycja jest bardzo dobrze napisaną bohaterką. MM świetnie "wyłapała" jej nastoletni egoizm - mam na mysli przyjazn z Roma, ktora okazala sie nie byc przyjaznia, tylko czyms, nie wiadomo czym. W przeciwienstwie do wczesniejszych bohaterek cyklu, Patrycja w trakcie akcji książki niczego sie nie nauczyła. Jak na początku jest samolubną, egoistyczną, zadufaną w sobie, bezmyślną pannicą - tak po perypetiach akcji jest samolubną, egoistyczną, zadufaną w sobie, bezmyślną pannicą z