Wpis z mikrobloga

Hej Mirki. Mam pytanie. Szukam mikrofonu do max 150 zł.
Gramy online w dungeons and dragons z kumplami. 3 jest na miejscu na żywo a 2 online. Mam normalny gamingowy mikrofon ale nie jest jakiś super. Polecacie coś co by dobrze łapało dźwięki paru osób mówiących jednocześnie? Bo na to najwięcej narzekają że jak kilka osób mówi jednocześnie to już kompletnie nic nie słychać.
I czy np. kupić mikrofon drugi na USB bo to będzie pewno jako osobne źródło dźwięku i drugi mikrofon ten co mam dać mistrzowi podziemi który mówi najwięcej i jest trochę dalej od nas? Chociaż pewno niedługo będziemy grali przy jednym stole xd co polecacie.
Na czasie mi nie zależy. Mogę czekać na jakieś promocje. Czy da się na jednym discordzie dać dwa różne źródła dźwięku jednocześnie z dwóch mikrofonów?
#pytanie #komputery #stream #grybezpradu
  • 23
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Simfecstio: ostatnio do Biedry wrócił przyzwoity mikrofon Hykkera z całym zestawem montażowym za stówę:
https://www.wykop.pl/wpis/60513717
To pojemnościówka więc zbiera raczej z bliska (a przynajmniej trzeba mówić w jego stronę) ale może to właśnie zaleta jeśli się zagłuszacie, taki zwykły dynamiczny potrafi zbierać z daleka chociaż kierunkowo. Idealnie byłoby kupić takie dwa (w sumie się opłaca), albo ten dla mistrza gry a drugi jakiś za 50zł dla was. Co do miksu źródeł
@Odczuwam_Dysonans hm to sprawdzę. Ale to stała oferta czy jakaś promka krótka? My mamy do mikrofonu może z metr. Jak jest na środku a my po bokach stołu. Gamę master jest przy biurku bo ogarnia kompa. Od biedy może na lapku przy stole z nami.
@Simfecstio: no on tak pojawia się i znika w Biedrze okresowo. OBS to taki program do streamingu właśnie, możesz tam sobie ustawić np przechwytywanie ekranu, do tego ustawić w rogu obraz z kamerki albo na odwrót, wybrać parę źródeł dźwięku itp itd. Dosyć prosty do ogarnięcia.
Pojemnościowe mikrofony działają trochę inaczej niż typowe dynamiczne, potrzebują dodatkowego zasilania - i chociaż ten co doprawdy chyba tylko udaje typową pojemnościówkę bo w zasadzie
@Odczuwam_Dysonans kumpel kupił. W piątek wpadnie to sprawdzę. Jestem tylko ciekaw czy będzie łapał tak pół metra od siebie jeżeli ktoś mówi od boku. Nie chcę mi się rysować ale biurko jest na wysokości górnej krawędzi stołu. Tak pół metra od stołu. I tam przy biurku siedzi gm a my siedzimy przy dolnej krawędzi i z boków stołu. Tak że mikrofon mógłby być na górnej krawędzi stołu. W 3 przy stole byśmy
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Simfecstio: tak, jak zainstalujesz OBS to masz wtedy w Discordzie osobę urządzenia "OBSowe" do wyboru. Co do czułości i tego łapania z boku to nie wiem, ja mam trochę droższy mikrofon z wbudowaną dźwiękówką to on sobie wybiera w takiej odległości powiedzmy do metra - dwóch całkiem OK póki mówisz w jego stronę. Tutaj musicie sprawdzić, jak coś może trochę go podbić w ustawieniach nagrywania Windowsa. No ale to już musicie
@Odczuwam_Dysonans o panie. To Ameryka. To się będę w weekend bawił. A jak wtedy ustawiasz odsłuch żeby wiedzieć jakie opóźnienie xdd to pewno się będę odzywał jak coś. A jakiej aplikacji używasz? W sensie do kamerki z telefonu? Ja mam droid czy coś takiego. Po wifi i idzie w HD. Całkiem ładna jakość. No i darmowe
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Simfecstio: ja akurat ukradłem DroidCamX (darmowa ma po prostu niższą rozdzielczość maksymalną) i w sumie spoko, ale na moim Xiaomi potrafi się co jakiś czas rozłączyć i muszę kliknąć jeszcze raz na telefonie więc muszę spróbować jakiejś innej. A może sobie wstawię inny smartfon na stałe, zobaczę. Łączę się przez kabel USB bo mniejsze opóźnienia i wolę tak, ale po WiFi też dobrze chodziło. Opóźnienie ustawiałem tak że pukałem w coś
@Odczuwam_Dysonans u mnie się rozłącza jak coś kliknę i aplikacja jest zminimalizowana to się wygasza czy coś takiego. A u nas w sumie kamerka jest dość mocno zbędna bo i tak gramy przez rolla. Taka stronkę. Ale immersja lepsza jak jest widok na ludzi xd droidcam co używam w darmowej wersji ma full HD. W sumie nie wiem jaki bitrate no ale raczej bardziej niż wystarczający chociaż tego za bardzo nie sprawdzałem
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Simfecstio: u mnie jest chyba tylko 720p w kliencie na komputerze do wybrania a i to tylko w tej wersji premium. Ale jakość jest spoko, myślę że nawet w 480p by nie było źle bo algorytmy aparatu telefonu ogarniają żeby wyglądało dobrze :)
@Simfecstio: #!$%@?ąc od wyboru, różnica pomiędzy pojemnościowym a dynamicznym wynika z konstrukcji, z reguły (choć są wyjątki), mikrofony dynamiczne są mniej wrażliwe na szumy otoczenia i zbierają bardziej kierunkowo, mogą zatem być właśnie problematyczne w rejestrowaniu dźwięku z całego pomieszczenia. Mikrofony pojemnościowe są zazwyczaj bardziej czułe, bywają i takie które mają charakterystykę kierunkową, zwane też kardioidalnymi w których są różne poziomy proporcji pomiędzy funkcjonowaniem kierunkowym a dookólnym, ale są też takie,
@Simfecstio: raczej ma, nie wiem jak dokładnie ma ten, ale zazwyczaj tam gdzie jest logo tam jest przód :D Natomiast czasem i tak nie ma to aż tak wielkiego znaczenia, bo takie zwykłę mikrofony pojemnościowe są na tyle czułe, że zbiorą praktycznie cały hałas otoczenia, tylko z jednej strony trochę ciszej niż z przodu.
@kaspe czyli lepiej żeby nie stał na środku ale np. przed ludźmi xd damn. Trochę szkoda ale da rade. W sumie idealny do streamingowania w takim razie. Jak jedna osoba mówi.
@kaspe ale dobra. W piątek będę miał to się ogarnie jakoś. Najwyżej da się na koniec stołu. Albo np. przed mistrza podziemi ale np. tyłem bo będzie najbliżej xd a do nas przodem bo my będziemy trochę dalej. Myślę że i tak nie usłyszę różnicy. Ważne żeby spisał się jakoś i zbierał dźwięk z promienia 1.5 metra od siebie. Nic więcej nie chcę.