Wpis z mikrobloga

konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@defektpl: z drugiej strony zastanawia mnie jedno, w jaki sposób 400k zwrotu VATu zniszczyło mu firmę, czyżby była przed tym nierentowna, albo budowana latami firma była z kartonu i taka sytuacja zachwiała nią tak mocno?
  • Odpowiedz
@dildo-vaggins: są nieprawidłowości, wchodzi skarbówka. Konto zablokowane na poczet spłaty zadłużenia. Kontrola się przedłuża. Firma staje się niewypłacalna i upada. Tadam. Każdego uczciwego skarbówka może wykończyć.
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@Seabiscuit: nie musisz być prymitywem i przeklinać, zwyczajnie się zastanawiam, bo VAT to 8-23% towaru/usługi, i dziwi mnie jak ułamek obrotów może zniszczyć firmę. Sam miałem kontrolę z US, i nigdy nie blokowali całego konta, jedynie kwotę wymagalną do spłaty zadłużenia.
  • Odpowiedz
@Seabiscuit: nie musisz być prymitywem i przeklinać, zwyczajnie się zastanawiam, bo VAT to 8-2377631100200waru/usługi, i dziwi mnie jak ułamek obrotów może zniszczyć firmę. Sam miałem kontrolę z US, i nigdy nie blokowali całego konta, jedynie kwotę wymagalną do spłaty zadł


@dildo-vaggins: to chyba malo z US miales doczynienia xD
No i Vat musial pewnie zaniesc w zębach bo faktury, a kasy od kontrachentow nicht.
  • Odpowiedz
@loczyn: mało czy nie malo trudno powiedzieć, wystarczy, że miesiąc w miesiąc place im 8k VATu i 5k dochodowego.


@dildo-vaggins: No to powinienes ogarnac ze 400k to moze zrobic robote.
Sam np CCC placi wiecej VATu niz ma zysku netto wiec jak by sie jakas biurwa doczepila to firma udupiona, a tez bys powiedzial ze #!$%@? firma jakis Januszbud? No nie
  • Odpowiedz
@dildo-vaggins VAT to co najwyżej przekazujesz dalej w tym przypadku.

Zainwestuje w sprzęt ponad milion, w biznesplanie uwzględnij zwrot VAT z tej inwestycji, miesięczny dochód jest znacznie niższy niż ten zwrot i jesteś głęboko w zadzie.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
@dildo-vaggins: nie no brak 400k w budżecie formy to jest nic, każdy przedsiębiorca zarówno średni jak i pani mająca warzywniak poradzi sobie z takimi drobnymi których brakuje w kasie. Ja #!$%@?..
  • Odpowiedz
mało czy nie malo trudno powiedzieć, wystarczy, że miesiąc w miesiąc place im 8k VATu i 5k dochodowego.


@dildo-vaggins: duże firmy działają nieco inaczej, tam stosunek VATu do zysku bywa znacznie mniejszy, no i prędzej pożyczysz kilka-kilkadziesiąt tysięcy niż 400k jak przez US firma straci płynność finansową. Największe firmy zwykle jadą na bardzo niewielkiej marży.
  • Odpowiedz