Wpis z mikrobloga

Beka z apostatów. Trzeba być niepoważnym by "wypisywać się" z Kościoła Katolickiego. Apostazja to procedura wyłącznie kościelna, nie chcesz być częścią tego cyrku, a grasz w ich grę na ich zasadach? Załóżmy, że jednak chcesz dokonać apostazji - po serii przepychanek z proboszczem skończysz z wpisem przy nazwisku w papierowej książce - ta książka będzie leżeć w tym kościelnym archiwum i nikt poza kościołem katolickim nie będzie mieć do tego dostępu. Co to zmienia? Statystyki? Jakie statystyki, o czym ty bredzisz? Sumienie? Bitch please.
No ale ja to rozumiem. Niedzielne msze, lata religii w szkole, spowiedź, pierwsze piątki, różańce. Niestety, ale Kościół Katolicki wyprał twój mózg, ty jesteś stracony, bo już zawsze będziesz się tym przejmował (mimo, że wiesz, że to bez sensu). Dlatego świrujesz z apostazją, bo nie jesteś naprawdę wolny. Ale jest sposób, jeżeli naprawdę chcesz coś zmienić - przestań chrzcić dzieci. Wpis do książki w kościele nie naprawi ciebie, ale jeżeli nie ochrzcisz dziecka i oszczędzisz mu tego prania mózgu, które ty przechodziłeś, to to dziecko będzie uratowane.
#apostazja #bekazkatoli #ateizm #kosciol
SzatanKrolCiemnosci - Beka z apostatów. Trzeba być niepoważnym by "wypisywać się" z K...

źródło: comment_1632290765QuAt1cugP41Fzie2P7tFFR.jpg

Pobierz
  • 147
@Szatan_Krol_Ciemnosci: Twoja argumentacja niekoniecznie musi być właściwa. Owszem, zostałem członkiem KK bez swojej wiedzy i zgody, ale potem była też komunia, bierzmowanie, ślub... Część z tych "procedur" wielu ludzi przeszło z własnej woli i bez przymusu. Tak, że dla spokojnego sumienia warto się oficjalnie wypisać. Przynajmniej ja ma taki zamiar.
@BlackFoo: @jan_zwyklak: a może trzeba powiedzieć wprost co się myśli, a nie ubezpieczać się apostacją jak nie chce się być chrzestnym? Trochę odwagi. Ale za argument o pogrzebie +1, bo to faktycznie, jakieś zabezpieczenie "interesów" po śmierci. Ale jak już wspomniałem, jak otwarcie się mówi o swoich poglądach, to apostazja nie jest potrzebna - myślę, że rodzina uszanuje waszą wolę i po prostu zadzwoni po śmieciarkę, a nie po księdza
rodzina uszanuje waszą wolę i po prostu zadzwoni po śmieciarkę, a nie po księdza jak umrzecie


@Szatan_Krol_Ciemnosci: Kojarzysz takiego dziadka co przepłyną ocean w kajaku? Doba się nazywał. Otwarcie mówił w wywiadach, że nie wierzy w boga i do kościoła nie chodził. Oto zdjęcie z jego pogrzebu:
janzwyklak - > rodzina uszanuje waszą wolę i po prostu zadzwoni po śmieciarkę, a nie ...

źródło: comment_1632293027r113v1ecZnfQ9L2ORaP5Pp.jpg

Pobierz
@Szatan_Krol_Ciemnosci: Najlepsza opcja to:
1. nie brać slubu koscioelnego
2. nie chrzcic dzieci
3. wypisac dzieci z religii (jesli chodzą)

Apostazja jest tylko o tyle fajna, ze jest pewną deklaracja przed rodzina - nikt nie bedzie Cię juz prosił o zostanie chrzestnym bombelka czy swiadkiem na sekciarskim slubie. No i jak ktos lubi #!$%@? ksiezy, to tez jest dobra okazja, bo oni czesto biorą to bardzo osobiście i okazują zdenerwowanie podczas
Otwarcie mówił w wywiadach, że nie wierzy w boga i do kościoła nie chodził.


@jan_zwyklak: widać przyjął namaszczenie na łożu śmierci. To jest wbrew pozorom powszechne zjawisko.
No i najważniejsze. Po mojej śmierci nikt nie zrobi mi katolickiego pogrzebu.


@BlackFoo:

Co to zmienia? Statystyki? Jakie statystyki, o czym ty bredzisz? Sumienie? Bitch please. No ale ja to rozumiem. Niedzielne msze, lata religii w szkole, spowiedź, pierwsze piątki, różańce. Niestety, ale Kościół Katolicki wyprał twój mózg,
@rio574: bo najczęściej rodzice dają hajs. Obrażeni go nie dadzą. Mam koleżankę, która chwali się wszystkim na instagramie. W sobotę oświadczył się jej chłopak. Boi się komukolwiek powiedzieć, bo nie zapytał JEJ RODZICÓW czy mu wolno.