Wpis z mikrobloga

59 lat temu, dokładnie 23 września 1962 roku odbyła się premiera amerykańskiego serialu animowanego "Jetsonowie" (ang. The Jetsons).

Serial został wymyślony jako dokładne przeciwieństwo Flintstonów – o ile bohaterowie tamtego serialu byli jaskiniowcami, Jetsonowie żyją w odległej przyszłości, gdzieś w latach 60. XXI wieku. Według pierwotnego zamysłu producentów akcja miała się rozgrywać dokładnie 100 lat od premiery serialu, czyli w roku 2062.

W Polsce w pierwszej połowie lat 60. Jetsonowie pojawili się w polskiej telewizji po raz pierwszy (z lektorem, bez dubbingu) – ze spolszczonym nazwiskiem: Odrzutowscy.

#kalendarium #serialeanimowane #gimbynieznajo #nostalgia #kartkazkalendarza
Oline - 59 lat temu, dokładnie 23 września 1962 roku odbyła się premiera amerykańskie...

źródło: comment_1632380900yYwSIKNjVlYM7WhqQ1yDQz.jpg

Pobierz
  • 24
@Zuchwaly_Pstronk: Źle zrozumiałeś, nie chciałem nic Ci wytykać. A tym bardziej personalnie. Po prostu zauważyłem, że użyłeś "maszyna czasu" zamiast utsrtego "wehikuł czasu", co w sumie nasiliło się w Polsce w ostatnich kilku latach za sprawą kalki z ang. "time machine". Tylko le i aż tyle :) Kropki i przecinki mnie nie interesują ;P