Wpis z mikrobloga

Może ze trzem kuchennym gadżeciarzom się przyda. Po kupnie nowej patelni w kłębach dymu odkryłem że pirometry, świetnie sprawdzające się na żeliwie albo teflonie, nie działają na patelniach z nierdzewki, przynajmniej przed dodaniem tłuszczu. Wołam @Pawery1 bo radziłem mu tydzień temu jeden kupić.

#gotujzwykopem #protip #pomiary #termometr #wiecejsprzetuniztalentu
Pobierz dran2 - Może ze trzem kuchennym gadżeciarzom się przyda. Po kupnie nowej patelni w kł...
źródło: comment_1632423233C4uoiAU1OXHeMiwZpn0C4F.jpg
  • 14
protip: naklej sobie kawalek tasmy papierowej na kubek z herbatą i zmierz pirometrem raz goły kubek a raz taśmę.

najprawdopodobniej na kubku będą glupoty a na taśmie blisko prawdziwości


@Felonious_Gru: Dwa w różnych kolorach, taśma naklejona po dwóch minutach jak znalazłem taśmę, wydaje mi się że przesadzasz z tą losowością. Nie mówię że jest to wysokiej klasy sprzęt pomiarowy ale do sprawdzenia czy patelnia ma 150 czy 200C się nadaje. Jak
Pobierz dran2 - > protip: naklej sobie kawalek tasmy papierowej na kubek z herbatą i zmierz p...
źródło: comment_1632425160SAGQGnmXD4IEAxEmocyLBu.jpg
@dran2: najtanszy h prawdopodobnie wcale nie kalibrują, do tego ludzie nie mają pojęcia jak dziala, co potęguje efekt.
nie widać z jakiej odległości mierzyłeś ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Ogólnie miałem laborkę z kamerą termowizyjną to się wymądrzam xD
najtanszy h prawdopodobnie wcale nie kalibrują,


@Felonious_Gru: Śmiem nawet twierdzić że były poddane rygorystycznej kontroli jakości i na półkę za 8USD trafiły te które jej nie przeszły. Ale jak wyżej ¯\_(ツ)_/¯

nie widać z jakiej odległości mierzyłeś ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@Felonious_Gru: Z bliska, porównywalnej z wielkością kubka.

Ogólnie miałem laborkę z kamerą termowizyjną to się wymądrzam xD


@Felonious_Gru: W moich czasach to nam na