Wpis z mikrobloga

@nowiutki: Mam dokładnie to samo zdanie co Ty. Przecież gdyby nie było streamów Wonzia to nikt by tam nie wchodził na dłuższą metę. Jego streamy są generatorem ruchu/zysku tak więc Wonziu ma prawo zapytać na co idzie ten hajs z subów.

A z tym utrzymaniem serwisu to mocno naciągane są te koszta. Tyle co opłacenie serwera, bo jak tak patrze to dodanie nowych ikonek subów czy nowych emotek nie jest jakimś
litości, przy wonziu to jakiś promil. I jacy to są Ci inni streamerzy tak z ciekawości?


@nowiutki: Nie wiesz kto korzysta i ich platformy, ale zakładasz z góry, że to promil.

ale po co teraz przywołujesz te pozostałe usługi? Dyskusja dotyczy pancernika, pozostałych nikt się nie czepia.


@nowiutki: Bo idąc tą logiką, że Maciek utrzymuję pancernika z subów na czacie, można założyć, że utrzymuje resztę tych rzeczy bo powstały wokół
Nie wiesz kto korzysta i ich platformy, ale zakładasz z góry, że to promil.


@schriker: no to śmiało, podaj więc tych "innych strimerów" którzy przyciągają takie rzesze widzów na pancerniku, że Ci sypią hajsem na lewo i prawo chcąc tak hojnie wspierać ten wspaniały serwis. Nie wstydź się.

Bo idąc tą logiką, że Maciek utrzymuję pancernika z subów na czacie, można założyć, że utrzymuje resztę tych rzeczy bo powstały wokół jego
@nowiutki: Czemu traktujesz całą tę rozmowę jak personalny atak na Makułę lub Jego widzów?
Nikt Wonzia nie ogranicza. Nikt mu nic też nie zabiera. Nadal ma tych samych widzów na tym samym czacie.

Wonziu używa teraz usługi, jaką jest poorchat na osobnej stronie, jaką jest jadisco tak jak inni klienci usługi, jaką jest poorchat używają na swoich stronach.
Jest klientem usługi, która może i zrodziła się jako darmowy projekt społecznościowy dla
Czemu traktujesz całą tę rozmowę jak personalny atak na Makułę lub Jego widzów?


@Jarzyna: wcale tak tego nie traktuję. Po prostu nie podoba mi się ten cały pancernik, został zbudowany na społeczności wonzia i innych streamerów których bez ich wiedzy embeduje się na czyjejś stronie.

Wonziu używa teraz usługi, jaką jest poorchat na osobnej stronie, jaką jest jadisco tak jak inni klienci usługi, jaką jest poorchat używają na swoich stronach.


A
i innych streamerów których bez ich wiedzy embeduje się na czyjejś stronie.

@nowiutki: Embedowanie czyjegoś strima na stronie nie jest niczym dziwnym w 2021 i nie jest naskokiem na czyjąś prywatność. Dosyć popularna praktyka stosowana na ogromnej ilości stron — przykładowo stron ze śmiesznymi strimami i klipami, ale i nie tylko.
Serwisy streamingowe same sobie określają czy pozwalają na embed ramek ze streamami. Jesi na to pozwalają to odgórnie każdy może
tak procent "hajsu" autorów usługi może być wydawany na ich prywatne pierdoły, a nie rozwój czatu.


Zgodziłbym się gdyby to właściciele tego całego pancernika streamowali i wokół tego budowali swoją społeczność. Ale nie wróć, do tego potrzebna jest charyzma pewnego gościa na W i innych z polskiego twitcha, więc pojawił się szatański pomysł - embedujmy ich strimy, wklejmy swój czat, więcej - dajmy nawet użytkownikom możliwość embedować sobie co chcą, a w
@nowiutki: z tego co kojarzę to te "usługi" kupowali strimerzy przechodzący na facebooka np. w tej chwili z poorchat korzysta czesioinvi.pl Za bardzo się tym nie interesowałem ale chyba nawet bonkol coś tam miał.

Sytuacja imo bardzo dziwna, zamiast sobie sprawę wyjaśnić i wydać jakiś komunikat to się ludzie nakręcają xD
@MarchwiowySok: Ale dlaczego to osoby odpowiedzialne za czat i strony pod niego podpięte mają iść do Wonzia?
Skoro to On chce używać czatu, to On powinien się skontaktować z usługodawcą czatu. :)

Sytuacja imo bardzo dziwna zamiast iść i sobie sprawę wyjaśnić to się ludzie nakręcają xD

@MarchwiowySok: To powinien zrobić streamer. Jeśli streamer tego nie robi, to widocznie odpowiada mu taki stan rzeczy i nie ma nic do dodania.
Tutaj nie ma budowania żadnej społeczności innych strimerów.


@Jarzyna: oczywiście, że nie. Tutaj buduje się WŁASNĄ społeczność na plecach innych strimerów.

Niektórzy strimerzy dołączali do społeczności jako użytkownicy i strimowali w niej dalej jako strimerzy, ale i także użytkownicy.


@Jarzyna: i tak powinno być z każdym, tak jak na JaRock.

Pancernik był społecznościowym projektem i nadal jest.


@Jarzyna: oczywiście, że tak, bo jak już wspomniałem we wcześniejszym poście bez
@jaa121: nie słyszałem, ale jeśli jest tak jak piszesz to tak samo jak pancernik również mi się to cholernie nie podoba. No chyba, że jest tam ten sam czat co na streamie z tym samym przyciskiem do subowania, a discord nie pobiera z tego żadnego %. Wtedy OK.
Tak w ogóle @Jarzyna odpowiedz sobie na jedno, zajebiście ważne pytanie - czy jakikolwiek streamer ma interes w tym, żeby część widzów oglądała go na pancerniku dyskutując na tamtejszym czacie #pancernik zamiast na czacie streamowym na twitchu lub youtube gdzie być może zainteresowany contentem taki widz rzuciłby trochę groszem subskrybując kanał?


@nowiutki: Zakładam, że teraz pytasz prywatnie o moją opinię. Więc moja opinia jako biorącego czynny udział w życiu społeczności pancernik.pl
@Jarzyna: jeśli chcecie tak rozmawiać to ok. Trzeba tylko wyjaśnić sobie jedno.

Jak rozumiem to wszystko, co znajduje się na czacie czy stronie jadisco było wcześniej konsultowane z Wonziem, jeśli tak to sprawa staje się jasna.

Jeśli nie to dziwne jest to, że opłaca on usługę połową swoich subskrypcji i usługodawca reklamuje jakieś swoje strony typu biedaczttv czy pancernik, i to w trakcie jego strima. Teraz musi się jeszcze kontaktować z
usługodawca reklamuje jakieś swoje strony typu biedaczttv czy pancernika, i to w trakcie jego strima.


@MarchwiowySok: jest gorzej, można sobie embedować strim #wonziu (lub dowolnego innego) na stronie pancernik (która nie należy do wonzia) i tam sobie oglądać dyskutując w gronie znajomych na czacie. Już teraz przesiaduje tam ze 150 osób, duża część z nich to właśnie społeczność zebrana przez wonzia, która powiedzmy "wyemigrowała". Część z tych ludzi na czas streama
Twórcy chyba jednak zauważyli pewien problem, bo kilka dni temu rozdzielili przynajmniej czaty, jadisco ma swój, pancernik ma swój, przy czym subować można tylko na tym jadisco.


@nowiutki: Z tego co mi wiadomo, to była prośba bezpośrednio od Wonzia.

Zresztą to już byłaby solidna podstawa prawna do procesu.


@nowiutki: mocne słowa. Jestem ciekaw, jaki byłby zarzut i podstawa prawna Kodeksu Karnego podczas takiego procesu — jeśliby do takiego w ogóle
masz odpalone zawsze dwa czaty przy embedowanym strimie na pancerniku: 1) czat pancernika 2) czat strimera


@Jarzyna: mówię o sytuacji gdyby była możliwość zasubowania na czacie pancernika w 100% na rzecz twórców pancernika, jednocześnie oglądając czyiś stream. Co do podstaw prawnych, prawnikiem nie jestem więc paragrafów Ci nie zacytuję, ale raz, że taka sytuacja wprowadzałaby w błąd (bo widz myślał, że subuje na rzecz strimera), a dwa, że ktoś czerpał by