Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
#sieci #vpn #devops #security #cyberbezpieczenstwo #networking #siecikomputerowe #devopsiarz #informatyka

Potrzebuję porady jakiegoś potężnego sieciowca.

Pracuję zdalnie i dostałem ofertę pracy z innego kraju. Przeszedłem kilka etapów rekrutacji, łatwo nie było. To też ma być praca zdalna, ale klient chce, żebym poznał zespół na miejscu i żebym odbył szkolenie on-site u niego w siedzibie w innym kraju. No i teraz pojawia się problem, bo hrówy klienta w Polsce dostały sraczki na wiadomość, że chciałbym popracować z innego kraju. Nie wyrażają zgody na pracę zdalną z innego państwa, bo w umowie jest wpisane terytorium Polski. Aneksu nie zrobią, zgody nie będzie, nie i już. Raczej nie będę rozwiązywał umowy przez mój 3 miesięczny wyjazd, bo robota spoko i to nie ma najmniejszego sensu. Pomyślałem, że użyję jakiegoś VPNu z polskim serwerem do łączenia się z siecią firmy w Polsce. Ma to sens?

Wiem, że jeśli monitorują jakieś IP popularnych VPNów, to mogą ustalić, że z niego korzystam, ale chyba nic więcej? Polecacie jakiś konkretny VPN do tego celu z serwerami w PL? A może lepiej postawić swój VPN w domu na te 3 miesiące na jakimś RPI + UPS? Albo może któryś z tych routerów z customowym softem?

Z góry dzięki za jakieś podpowiedzi jak ugryźć ten temat w sposób TECHNICZNY.

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #615324a5735fe4000aa6d9c6
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: karmelkowa
Roczny koszt utrzymania Anonimowych Mirko Wyznań wynosi 235zł. Wesprzyj projekt
  • 17
OP: @giebeka: Tak, tylko to nie będzie przypadkiem trochę pain in the ass jak się ma zmienne IP i jest się za NATem? Potrzebuję rozwiązania, które będzie relatywnie fail safe, bo jak to postawię w domu, to nikt tego fizycznie nie będzie pilnował.
@siona: Myślałem nad czymś takim, ale wydaje mi się, że im bardziej to skomplikuję, tym większa szansa, że coś nie zadziała. Musiałbym w takim układzie mieć
Cichy: Ja mam vpn na routerze asus z oprogramowaniem merlin, często się łączę z zagranicy aby mieć polskie ip i jedyne przerwy to brak prądu, ale wtedy router automatycznie wstaje. Najważniejsze jak już działa, to nie wprowadzać żadnych zmian w konfiguracji. Jak kupisz vpsa i na nim postawisz vpn to ogarnięty informatyk z firmy szybko to wykryje.

Zaakceptował: LeVentLeCri
OP: Cichy, a jesteś za NATem bez stałego IP? Bo ja zdalnie pracuję i nie mam "firmowej sieci", tylko normalnie z kablówki. Ogólnie to skłaniam się w kierunku takiego rozwiązania, żeby zainwestować w jakiś przyzwoity router z softem i postanowionym na nim VPNem, ale nie wiem jak to w praktyce będzie działać, jak ktoś jest za NATem. Jak ktoś coś takiego działa i ma sprawdzone, to dajcie znać co i jak