Wpis z mikrobloga

1831 + 1 = 1832

Tytuł: Hobbit, czyli tam i z owrotem
Autor: J.R.R. Tolkien
Gatunek: fantasy
Tłumacz: Skibniewska Maria
Wydawnictwo: Wydawnictwo Iskry
Ocena: ★★★★★★★★

Książkach opowiadająca o przygodach hobbita Biblo Bagginsa dziejącymi się przed chyba każdemu znaną trylogią "Władca pierścieni". Sam Tolkien pisał ją dla dzieci/młodzieży stąd też książka #!$%@? się dużą ilością humoru, prostym podejściem do wszystkiego i lekką infantylnością, ale mi w ogóle nie przeszkadzało to w pochłanianiu kolejnych stron powieści. Można się przyczepić do tego, że głównemu bohaterowi wszystko przychodzi łatwością i zawsze wszystko mu się udaje, ale czy będąc dzieckiem zastanawiamy się nad złożonością bohaterów i świata?
Książkę przeczytałem na 2 razy po pracy i świetnie się przy tym bawiłem, żałuję jedynie, że przeczytałem ją będąc już starym koniem. Kolejnego dnia od razu sięgnąłem po ponad 10 latach po wcześniej wspomnianego już Władcę Pierścieni.
Ogólnie polecam każdemu nie ważne na wiek. Jeśli chcemy wprowadzić dzieci w świat czytania książek to będzie to świetny tytuł, a jestem w stanie stwierdzić, że i niejednego dorosłego zachęci do przeczytania kolejnych ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Wpis dodany za pomocą tego skryptu

#bookmeter #tolkien #hobbit #fantastyka
Yanush3564 - 1831 + 1 = 1832

Tytuł: Hobbit, czyli tam i z owrotem
Autor: J.R.R. Tolk...

źródło: comment_1632918764sNywdcytOscdz4TQX1evPc.jpg

Pobierz
  • 2
Informacje nt. książki z tagu #bookmeter:

Średnia ocena z Wykopu: ★★★★★★★★ (8.0 / 10) (2 recenzji)
Następne podsumowanie tagu: 2021-10-01 12:00 tag z historią podsumowań »
Kategoria książki: fantasy, science fiction, horror
Liczba stron książki: 320

Ostatnie recenzje tej książki:
1\. 2015-04-19 - Użytkownik saja88 ocenił na: ★★★★★★★★ (8.0 / 10) - Wpis »
... zobacz resztę fragmentów recenzji (1) na: upolujksiazke.pl

Podobne książki:
1\. Cieplarnia (Brian