Wpis z mikrobloga

Hej Mireczki, pytanie #kiciochpyta
Chcę coś kupic z #amazon #usa i mam pytanie: czy już w Polsce przesyłka jest obsługiwana przez #pocztapolska? Bo czytałem, że PP dolicza tylko 8,50, natomiast firmy kupierskie potrafią nawet stówę dowalić opłat manipulacyjnych.
Ostateczny koszt przesyłki to koszt_towaru + 23%*koszt_towaru + 8.5 opłaty manipulacyjnej, czy spodziewać się jakiść innych przykrych niespodzianek? Pozdrawiam.
  • 7
@miloszy: no to dodaj do koszyka i przejdz do podsumowania, jesli bedziesz mial w tabelce oprocz wysylilki rowniez kwote podatku (estimate tax duty), to jest ok i dostaniesz przedmiot bez dodatkowych oplat.

Jesli nie, no to trzeba bedzie placic. I tak czesc (wszystkie?) firm kurierskich pobiera dodatkowa oplate za obsluge.
@miloszy: ja to rozumiem, ale na amazonie nie masz mozliwosci wyboru czym zostanie wyslane.
Dlatego mowie, zebys sprawdzil czy amazon ci doliczy podatek, bo jesli tak to nie masz sobie czym glowy zawracac. A jesli nie no to juz loteria.
@miloszy: Tak, PP dolicza sobie 8,50 zł za obsługę. Dzisiaj doręczałem przesyłkę z USA - deklarowana wartość 33,5$. Doliczyli do tego 32 zł vatu + 8,50 za obsługę, czyli razem 40,5 zł. [przesyłka od osoby prywatnej]

pozdrawiam