Wpis z mikrobloga

Po żałosnej Netii i ich 15 Mb/s zmieniłem operatora na UPC - Internet wraz z telewizją. Internet po kablu działa jak z bajki - Router to Compal Connect Box. Nie jest to deklarowana prędkość ale około 26 razy lepiej od tego co było. Problem jednak pojawia się z dekoderem UPC 4k TV, który jest podłączony przez wifi i oddalony od routera około 3,5 metra (po drodze jest ściana, której grubość trudno mi ocenić - między 10 a 20 cm). Niestety ale co kilka minut jest buforowanie i pojawia się komunikat, że przepustowość łącza nie pozwala na oglądanie kanału. Nawet na najniższej rozdzielczości. Tragedia.

Po diagnostyce siła łącza jest pokazywania jako bardzo dobra a siła sygnału to 76%.
Próbowałem inny router z lepszymi parametrami, nie mniej problem pozostaje taki sam.
Jestem w kropce. Dzwonić na ich infolinie z prośbą o wymianę dekodera czy może próbować coś ze wzmacniaczem WIFI?

Ktoś miał podobny problem i może coś poradzić.

Dzięki.

#upc #internet #swiatlowod #netia
  • 8
@vieniasn @Felonious_Gru
Panowie, wiem że po kablu było by lepiej. Jednak nie mam na ten moment możliwości. Nie będę kuł ściany jak 2 lata temu robiłem remont... Czy poważnie nie ma jakichkolwiek sposób by odrobinę zmniejszyć częstotliwość pojawiania się buforowania czy wyeliminować komunikat, że przepustowość łącza nie pozwala na oglądanie kanału?

Serio ze wzmacniaczem będzie jeszcze gorzej? Dlaczego?
@MultiSamuelson: a ten dekoder obsługuje 5GHz? Bo generalnie tylko takie wifi ma sens. Rozdziel pasma 2,4GHz i 5GHz (lub wyłącz 2,4 jak nie korzystasz), wyłącz "inteligentne wifi" bo ono jerst mega słabe (zostaw tylko automatyczny wybór kanałów), ustaw szerokość 20/40/80 i powinno być OK.

Generalnie wifi, szczególnie w bloku, to gówno i gdzie się da to kabelek jest najlepszym rozwiazaniem.