Wpis z mikrobloga

światło do fotografowania niemowlaków


@maikeleleq: próbujemy swoich sił z żoną ostatnio w tej kwestii i IMO błyskowe + największy softbox (najlepiej oktagon lub hexagon) jaki się uda znaleźć to jedyne sensowne wyjście, możesz znaleźć nawet 120cm z bowensem w formie parasolki, jeżeli nie robisz u siebie to się w miarę łatwo rozkłada. Zamkniesz się w 1000zł ze statywem i jakimś wyzwalaczem. Sam teraz szukam drugiej studyjnej do portretów i już mnie
@maikeleleq: A jeżeli chcesz stałe to rozważ Godox SL200IIW albo jakiś słabszy model z tej samej serii + duży softbox, tylko to już trzeba konkretny budżet w porównaniu do tego "mieczyka".
@geuze: Ja wiem że takie rozwiązanie byłoby najlepsze tylko na razie szukam czegos uniwersalnego, chciałbym się nauczyć robić fotki aut w nocy, czyli oświetlanie elementów i składanie zdjęć więc ta lampa będzie najlepsza do tego, a zwierzaki i niemowlaki to jako opcja awaryjna trochę xd
a zwierzaki i niemowlaki to jako opcja awaryjna trochę xd


@maikeleleq: no to możesz próbować ewentualnie przy dziennym, ale to kapryśne i tworzy wiele innych problemów XD
@geuze: Narazie tylko dla zabawy ale planuje robić to dla siana jako praca dorywcza ( ͡° ͜ʖ ͡°) Ogólnie wyszedłem z założenia że kupie i sprawdzę, jak się sprawdzi to zostawię a jak nie to pójdzie w świat
@maikeleleq: nie, mam błyskową i 120cm softbox. Led ma kiepski gamut i taki miecz się nie nadaje do tego co ja robię. Można tym doświetlać sobie przy świetle dziennym, nocą albo jakieś beauty/portrety twarzy max korpusu. Musiałbym kupić albo flash led jak Godox FV200 albo SL200Ii
@geuze: Z tego opisu co piszesz to akurat dla mnie się nada idealnie, błyskową też mam ale do rzeczy statycznych ten miecz nada się bardzo, tym bardziej że kupie wersje Daylight tylko z światłem dziennym wiec 360 diod pracuje na temperaturze 5600k, bo jednak doplace do 3 rewizji i wersji Pro ( ͡° ͜ʖ ͡°)