Wpis z mikrobloga

@janekplaskacz: Polska to gospodarka satelicka Niemiec, a USA to największa gospodarka zachodu. Przecież nie wstawili tam Estonii innego pozbawionego większego znaczenia z naszej perspektywy kraju.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@laphroig:
Nie wstawili tam wielu krajów. Nie wspomnieli także, czy tamte kraje walczą z inflacja a my dalej trzymamy stopy bez zmian.

Odniosłeś się także do tego, że komentarz o braku wzrostu pensji dostał dużo plusów ale jakoś nie odniosłeś się do komentarza opa, że jego "pensja" wzrosła o wydumane 500%. Tu nie masz zastrzeżoń, prawda?
  • Odpowiedz
@Fan_Morawieckiego: co ty #!$%@?, jeśli zarabiasz minimalną to owszem, wizualnie ci zarobki rosną, ale jeśli zarabiasz więcej niż minimalna, to twoje zarobki realnie spadają, no chyba że szef ci daje co chwile podwyżki z własnej nieprzymuszonej woli
  • Odpowiedz
To je inwestuj i tyle. Z oszczędzania nie ma pożytku, tylko z pracy i inwestycji się bierze dobrobyt.


@Fan_Morawieckiego: Co Ty #!$%@? człowieku? Znasz choćby podstawy ekonomii? Nie wiesz, że bank moje wpłacone oszczędności właśnie powinien inwestować? Tylko właśnie tak się składa, że w tym systemie nie ma żadnego oprocentowania na lokatach bankowych nawet pokrywającego inflację! A jeśli twierdzisz, że sam powinienem zająć się giełdą to powiem Ci jedynie, żebyś spier***ł
  • Odpowiedz
mam nadzieje ze na leczeniu znasz się lepiej niz na ekonomii. Bo wrzucasz screen z TVP który pokazuje jeden współczynnik w oderwaniu od reszty. To tak jakbyś pacjentowi zajrzał w oczy i próbował zdiagnozować dlaczego go boli stopa.

Poziom inflacji oderwany od pozostałych danych makro oraz od sytuacji rynkowej w danym kraju/regionie mówi tylko o poziomie inteligencji kogoś kto się nią posługuje.


@krzych0: Podałem dwa współczynniki. Ale będę Ciebie wołał do
  • Odpowiedz