Wpis z mikrobloga

#ogrodnictwo #gotujzwykopem #chili #chilihead

Przetwory, przetwory... Syrop miętowo-cytrynowy, tomatillos w zalewie octowej, salsa verde i suszone habanero :) A to nie wszystko - w ogrodzie mam jeszcze całkiem sporo anaheimów i jalapeno - jeszcze zielonych. Miałem je zerwać i zrobić pastę paprykową z anaheimów i jalapeno w zalewie, ale krzaczki trzymają się dzielnie tej jesieni, więc postanowiłem jeszcze poczekać. Gdyby udało się przynajmniej części dojrzeć, to rozkładam wędzarkę i robię chipotle w sosie adobo.
dziczku - #ogrodnictwo #gotujzwykopem #chili #chilihead

Przetwory, przetwory... Sy...

źródło: comment_1633278604nk7q6lTPd2ON6TSNB6TqB3.jpg

Pobierz
  • 5
  • Odpowiedz
@Niewiemja: Żona krzyczy, żebym ją wyniósł na strych, ale tak naprawdę, to czuć tylko zapach papryczek. Nic nie dusi, nic nie drapie. Co innego, jak będę je później mielił. Wtedy maska FFP3 to za mało :)
  • Odpowiedz
via Android
  • 1
@WrzeCiOna Tak. Widziałem różne proporcje, ale u mnie na dwa litry wody poszło pół kilo cukru i cztery cytryny, ale że mięta by się tam nie zmieściła, to zrobiłem razy dwa, oprócz soku z cytryn - miałem tylko siedem :)
Najważniejsza sprawa - w przyszłym roku robię ten syrop latem, a nie jesienią i z innej odmiany mięty (nie znam jej nazwy, ale ma bardzo grube i niesamowicie aromatyczne liście), a tę
dziczku - @WrzeCiOna Tak. Widziałem różne proporcje, ale u mnie na dwa litry wody pos...

źródło: comment_1633379378nSABzyptJiMqbY68PKkCJr.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz