Wpis z mikrobloga

Chciałem zapisać się na zabieg laserowy usuwania zarostu ale mam pewne wątpliwości i popatrzyłem sobie na golarki elektryczne, widziałem że wybór jest spory i mam pytania na które odpowiedzi może zmienią moje zdanie i pieniądze zainwestuje właśnie w elektryczną golarkę.
1- Mam dosyć wrażliwą skórę twarzy, czy golarki elektryczne w ogóle ale to w ogóle brać to pod uwagę? Raz przez tydzień używałem pożyczoną golarkę 3głowicową i co prawda goliła świetnie wręcz do skóry ale potem zostawiała na kilka dni skórę czerwoną a przez kilka godzin po goleniu się piekącą.
2- Poczytałem sobie już trochę że dla wrażliwszej skóry lepsze są foliowe, czy ktoś ma doświadczenie że foliowe są lepsze niż głowicowe dla skóry wrażliwej na podrażnienia?
3- Jaki przedział cenowy jest dobry? Polecane są od 300-2000zł a to duży rozstrzał, bardzo duży.
4- Jak dbać o elektryczną golarkę? Ludzie piszą coś o smarowaniu i czyszczeniu, pisze się też o ostrości ostrzy. Czy muszę zakupić jakieś smary i ostrza osobno na wymianę? Jeśli tak to jakie a jeśli nie to jak w ogóle czyścić taką foliową golarkę.
5- Co z innymi elementami ciała? Te foliowe są wyposażone zazwyczaj też w trymer i jak rozumiem skraca on włos do takiego poziomu z którego już zwykłe ostrza golarki sobie poradzą, czyli dałoby się w ten sposób ogolić się też na torsie?

#golarkielektryczne #pytanie #golarkaelektryczna #golarki #golarka #zarost
  • 23
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@SargonofAkkad: Jak chcesz w miarę na gładko, to podobno foliowe są spoko. Te z okrągłymi głowicami to szajs który zawsze podrażnia na amen. Znajomi chwalili sobie oneblade Philipsa, ja w sumie też, choć jak się gole to lubię naprawdę na gładko, a oneblade tego nie osiągniesz, ale to raczej moje zboczenie od golenia się żyletką. Realnie efekt jest delikatnie gorszy od jakiś maszynek systemowych, więc jak nie masz szczeciny którą trzeba
@Shmoikel: nie pytałbym gdybym mógł, one nie golą zbyt dokładnie poza tym zawsze bałem się nimi golić wąs i podbródek, kilka razy też zaciąłem te miejsca i to dużo mniej przyjemne niż zacięcie się żyletką.
@Piro3202: Też się golę na żyletki od wielu lat do ciała jest spoko bo nawet jak na 2 miesiące zapomnisz to nie za bardzo ktoś to widzi natomiast twarz to min 2 dni i już
@SargonofAkkad:

Mam dosyć wrażliwą skórę twarzy, czy golarki elektryczne w ogóle ale to w ogóle brać to pod uwagę?


@SargonofAkkad: witam w klubie (różowa określa moją skórę po goleniu jako "niemowlęcą" xD), opcje są zasadniczo dwie:
- trymer do brody i tniesz do 0.4-0.5mm, mało podrażnia samą skórę. Dobra opcja jeśli nie przeszkadza Ci tzw. 1-dniowy zarost, albo
- porządna i higieniczna golarka foliowa

używałem pożyczoną golarkę 3głowicową i co
To się nada do całego zarostu? Broda, podbródek, policzki, wąs?


@SargonofAkkad: ...kuny, jenoty... sry, musiałem xD Tak, wszystko powyższe + szyja.

A jakim modelem ty się golisz? Chętnie sprawdzę.


@SargonofAkkad: ja akurat używam 60-B7200cc (kupiony w marcu br.) ale z tego co widzę aktualnie w PL tańszy jest model z jedną dodatkową nakładką, 60-B7500CC:
https://www.ceneo.pl/95009520

BTW żeby nie było że jakiś random cię w uja robi i bajki opowiada, uwierzytelniam
w.....4 - > To się nada do całego zarostu? Broda, podbródek, policzki, wąs?

@Sargo...

źródło: comment_1633301007PXPX4zQgDuah2EvNtnheJP.jpg

Pobierz
@wilku1984: Nie wiem czy będziesz chciał mi jeszcze odpowiadać ale mam kolejne pytanie, ten płyn dezynfekujący można uzupełniać czy trzeba kupić jakieś kolejne opakowania jak się wyczerpie? Na ile by takie opakowanie wystarczyło?
Jak można go uzupełnić to płyn dezynfekujący do rąk albo alkohol w stylu spiryt by wystarczyły?
@SargonofAkkad: pytaj, pytaj - ani mnie ani ciebie nic to nie kosztuje a przynajmniej unikniesz ewentualnych niedpodzianek po zakupie ( ͡° ͜ʖ ͡°)

ten płyn dezynfekujący można uzupełniać czy trzeba kupić jakieś kolejne opakowania jak się wyczerpie?


@SargonofAkkad: niby po necie latają "przepisy" na podobny płyn ale raczej odradzam bo:
- #!$%@? które płyny wchodzą w reakcję z materiałami golarki a które nie, szkoda gwarancji
-
@wilku1984: https://allegro.pl/oferta/plyn-czyszczacy-wklad-do-golarek-ccr-1-l-do-braun-10931726318
Takie coś będzie legitne żeby uzupełnić płyn? 4 razy tańsze niż 6 wkładów i mniej plastiku na chłopski rozum
W sensie inne też nie są drogie widzę cena 30-50zł za litr to dalej 2-3 razy taniej niż te oryginalne wkłady.
PS.
A jeśli bym ustawiał golarkę na stację czyszczącą co 2 dni zamiast codziennie po użytkowaniu to folie się bardzo zapchają i lepiej nie kombinować? Zarost mam beznadziejny i
@SargonofAkkad: to jest jak pytanie czy tusz zamiennik do drukarki będzie legitny ( ͡° ͜ʖ ͡°) Jeden powie tak, drugi powie nie. Faktem jest natomiast że producenci drukarek odmawiają napraw gwarancyjnych jeśli były w nich używane zamienniki.

Decyzja należy do ciebie i nikogo innego. Ja używam oryginalnego płynu bo lubię mieć święty spokój - bo jeśli zamiennik mi narobi w stacji/golarce gnoju, producent zamiennika mi żadnego odszkodowania
A jeśli bym ustawiał golarkę na stację czyszczącą co 2 dni zamiast codziennie po użytkowaniu


@SargonofAkkad: stacja i płyn są zaprojektowane pod mycie "na świeżo" tj. jeśli tam coś zdąży przyschnąć, niekoniecznie już płyn to chwyci i doczyści porządnie. Także odradzam pomijanie cykli czyszczeń.

2x dłuższe użytkowanie jednego kartridża to duża cebulapower


@SargonofAkkad: nie chcę zabrzmieć jak deweloperski oskarek ale 3-pack oryginalnych to jakieś 55zł co daje jakieś 19zł miesięcznie.