Wpis z mikrobloga

Cześć. Żona ma problemy z zębami - będąc dzieckiem miała wypadek skutkiem czego było uszkodzenie zębów.
W tamtym czasie rodzicie zrobili co byli w stanie, niestety nie na tyle, by całkowicie wyeliminować problem.
W chwili obecnej, niewyleczone do końca zęby dają o sobie znać.
Odwiedziliśmy dosyć dobrego ortodontę w Katowicach. Zaśpiewał sobie 15k za aparat nakładkowy, ewentualnie standardowy za 12k. Wydaje mi się, to dosyć sporą sumą, chociaż nie jestem specjalistą. Drugie tyle trzeba też liczyć na dostosowanie zębów do tego, żeby mogły nosić aparat.
Myślę, nad konsultacją u innego ortodonty, ale u tego w Katowicach wydaliśmy prawie 500zł za same badania. Nie chciałbym bulić kolejnych 500 żeby dowiedzieć się, że u nich będzie to tak samo cenowo wyglądać.
Może ktoś z was miał podobne doświadczenie i jest w stanie polecić jakiegoś specjalistę na Śląsku?
#dentysta #zeby #leczenie #lekarz #ortodoncja
  • 11
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@bobryikaczki: Te z programu z nakładkami maja zdaje się 2 różne ceny. Ta wyższa jest za full service przez 5 lat. Mozna też wybrać opcję z ograniczeniem x nakładek która jest znacznie tańsza (żona się interesowała i cenowo miało być 9k vs 12k). Najlepiej zrobić skan szczęki do tego programu i poczekać na rekomendacje. Ortodoncja nigdy nie była tania. Generalnie te nakladkowe są obecnie lepsze i wygodniejsze niż stałe aparaty o
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@bobryikaczki: Dr Belon Bielsko Biała. Zwykły za 12k? Nieee. Zwykły to ok 2k za łuk, plus na koniec retainery. Mój niebieski miał bardzo skomplikowaną wadę samo leczenie ortodontyczne zamknęło się w 8k (3lata), implanty i protetyka kolejne 20.
  • Odpowiedz
@dr_Batman: Zależy za co te 12k, ja ostatnio dostałem plan leczenia dokładny z wymienionym wszystkim co będzie potrzebne przed (dystalizatory, higienizacja itd.), w trakcie (wymiana drutów - 3 na każdy łuk mam placić a jak będzie więcej to reszta free) oraz po (zdjęcie, retencja itd.) i wyszło 12k tez około. Aparat metalowy samoligaturujacy to 2,5-3k w Kato za 1 łuk. Wiec te 12k jest baaardzo możliwe za leczenie bez kosztów wizyt
  • Odpowiedz