Wpis z mikrobloga

Czy w 2021 opłaca się kupić nowy komputer zamiast lepszego używanego?
Dawno nie pisaliśmy i mamy dla was #rozdajo. TL;DR na końcu. W sumie to pytanie z kategorii “nowy Fiat czy 10-letnie BMW” #pdk ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Precio to sklep z komputerami poleasingowymi, czyli takimi które już są dużo tańsze, a jeszcze w świetnym stanie. Wszyscy widzimy, jak szybko rosną ceny kart graficznych i innych komponentów, stąd pytanie na samej górze.

Co rozdamy?
Mamy dla was tablet Lenovo i 5 bonów po 50 zł do wydania w naszym sklepie.

Tablet + 3 bony polecą do autorów najlepszych odpowiedzi na pytanie z góry. 2 dodatkowe bony do plusujących, więc warto spróbować. Najlepsze komentarze wybierzemy do końca tygodnia.


TL;DR


#pc #laptop #komponenty #pytanie #pcmasterrace #laptopy #precio
Pobierz precio_pl - Czy w 2021 opłaca się kupić nowy komputer zamiast lepszego używanego?
Da...
źródło: comment_1633513864pQvh3YvicDKSWLoU0Vh6jg.jpg
  • 156
@precio_pl Owszem, opłaca się, ale jeżeli jesteś pracownikiem sklepu/serwisu z takim sprzętem i masz zniżki. Dodatkowo należy wyhaczyć okazję cenową i nic tylko kupować.

@precio_pl: Jak dla mnie jeżeli chodzi o kupno stacjonarki to można złożyć w fajnych pieniądzach hybrydę, tzn używana karta oraz reszta nowa. Jeżeli o laptopy to na ten moment tylko i wyłącznie poleasingówki. 3/4 mojej rodziny siedzi na poleasingowych laptopach i jakbym miał coś kupować na ten moment z przenośnego sprzętu to tylko to. Wszystko działa od 3-4 lat, bez żadnego problemu.
Technologia idzie tak bardzo do przodu, ze trzymanie sie "starej" stawia nas z tylu za innymi. Nowe technologie pozwalaja nam dotknac to co do dzis bylo nieosiagalne.

Ale czy na pewno kazdycz nas tego potrzebuje? Kazdy juz odpowiecsobie sam.
Czy w 2021 opłaca się kupić nowy komputer zamiast lepszego używanego?


@precio_pl: - Moim zdaniem to nie ma tak, że się opłaca albo nie opłaca. Gdybym miał powiedzieć, co cenię w życiu najbardziej, powiedziałbym, że ludzi. Ekhm... Ludzi, którzy podali mi pomocną dłoń, kiedy sobie nie radziłem, kiedy byłem sam. I co ciekawe, to właśnie przypadkowe spotkania wpływają na nasze życie. Chodzi o to, że kiedy wyznaje się pewne wartości, nawet
@precio_pl:

Lepiej kupić używany, niż na raty rozbijany ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Nie opłaca się, gdyż sam korzystam ze sprzętu poleasingowego. Już 3 lata. Zapłaciłem 900 zł za poleasingowego Della, 8 GB RAM, Dysk SSD - dalej nim śmigam i nie zamierzam przestawać.