Wpis z mikrobloga

Czy w 2021 opłaca się kupić nowy komputer zamiast lepszego używanego?
Dawno nie pisaliśmy i mamy dla was #rozdajo. TL;DR na końcu. W sumie to pytanie z kategorii “nowy Fiat czy 10-letnie BMW” #pdk ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Precio to sklep z komputerami poleasingowymi, czyli takimi które już są dużo tańsze, a jeszcze w świetnym stanie. Wszyscy widzimy, jak szybko rosną ceny kart graficznych i innych komponentów, stąd pytanie na samej górze.

Co rozdamy?
Mamy dla was tablet Lenovo i 5 bonów po 50 zł do wydania w naszym sklepie.

Tablet + 3 bony polecą do autorów najlepszych odpowiedzi na pytanie z góry. 2 dodatkowe bony do plusujących, więc warto spróbować. Najlepsze komentarze wybierzemy do końca tygodnia.


TL;DR


#pc #laptop #komponenty #pytanie #pcmasterrace #laptopy #precio
precio_pl - Czy w 2021 opłaca się kupić nowy komputer zamiast lepszego używanego?
Da...

źródło: comment_1633513864pQvh3YvicDKSWLoU0Vh6jg.jpg

Pobierz
  • 156
Czy w 2021 opłaca się kupić nowy komputer zamiast lepszego używanego?


@precio_pl: oplaca, kupilem macbooka rocznik 2011 za 500 zl, w pelni sprawna sztuke, glownie do internetu, a teraz laptok nowy do internetuf to duzo pienioindzy
@precio_pl: Poleasingowe, bo obecne ceny są kosmicznie chore a taki sprzęt jest przeważnie dobrze eksploatowany/serwisowany a przed dalszą sprzedażą porządnie (przez Was pewnie tez ( ͡° ͜ʖ ͡°) ) sprawdzony.
@precio_pl Jeśli chodzi o zastosowanie stricte "biurowe", to myślę, że spoko opcją kupić poleasingowy sprzęt, bo raczej nie ma go jak zmęczyć, ale ja osobiście celuje w nowy, jestem graczem, a rzadko kiedy poleasingowy sprzęt ma sensowną dedykowaną kartę graficzną+jeśli już ma taki sprzęt mocnego dedyka, to prawdopodobnie miał ciężkie życie w wielogodzinnych sesjach "Battlefieldów" i innych "Wieśków", także może to być równie dobrze tykająca bomba zegarowa, która niedługo się rozleci. ;)
@precio_pl: jako komputery służące do komunikacji np z kamerami, alarmem, czy kontrolą dostępu jest to super opcja żeby komputer był z "drugiej ręki", koszt dla klienta mniejszy, a nie znaczy, że komputer się szybciej zepsuje. Często instaluję poleasingowe komputery swoim klientom, czy to prywatnym, czy instutucjom publicznym, nie ma w tym nic złego!
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@precio_pl: ja tam wolę mieć używaną markę premium ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Prywatnego laptopa mam od nowości 5 lat, dokładałem w nim ram, dysk ssd, działa.
Służbowy mam używany, pracuje już na nim trzeci rok, ale jest kilka klas wyżej od mojego prywatnego.

Aktualnie, biorąc pod uwagę ceny nowych urządzeń, tylko sprawdzony używany.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@precio_pl: zależy od karty graficznej i tego do czego był używany poprzedni komputer. Jeżeli był to komputer służbowy, można założyć że były na nim blokady na Steama i koparki kryptowalut. Wtedy warto go kupić. Jeżeli komputer używany był wykorzystywany do użytku prywatnego to ja bym się nie pchał. Niewiadomo co przeżył taki komputerek biedny
@precio_pl: pewnie że warto. sam kupiłem kilka lat temu polisingowy za 1/4 ceny nowego i nie dość że do dziś działa lepiej niż nowe w tej cenie, to wciąż idealnie działa, a przeżył nawet wypadek na motocyklu i upadek na nogę :p
@precio_pl: Młode, poleasingowe - jasne. To świetne rozwiązanie (choć nie dla wszystkich). Byle była sensowna gwarancja rozruchowa, np 3-6 miesięcy. Tez zwykle takie kupowałem dla siebie i polecałem dla celów osobistych / small biznesu. Przy większych organizacjach to już nie jest dobre rozwiązanie, z uwagi na brak długiej gwarancji door to door i generalnie bezproblemowej wymiany sprzętu. Wtedy nie liczy się aż tak bardzo zaoszczędzenie tych kilku tysięcy, a jakość serwisu
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@precio_pl: oczywiście że się nie opłaca kupować nowego komputera/laptopa/złożonego na gotowo do sprzedaży. To tak jak z autem, po wyjeździe z salonu traci 30% wartości a bądź co bądź jest nowy. Tak naprawdę człowiek w takiej sytuacji tylko zyskuje bo sprzęt ma przeklikane nie wiele, wszystko jest świeże a płaci wiele mniej niż za nowy sprzęt który różni się tylko małym "przebiegiem".