Wpis z mikrobloga

Czy w 2021 opłaca się kupić nowy komputer zamiast lepszego używanego?
Dawno nie pisaliśmy i mamy dla was #rozdajo. TL;DR na końcu. W sumie to pytanie z kategorii “nowy Fiat czy 10-letnie BMW” #pdk ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Precio to sklep z komputerami poleasingowymi, czyli takimi które już są dużo tańsze, a jeszcze w świetnym stanie. Wszyscy widzimy, jak szybko rosną ceny kart graficznych i innych komponentów, stąd pytanie na samej górze.

Co rozdamy?
Mamy dla was tablet Lenovo i 5 bonów po 50 zł do wydania w naszym sklepie.

Tablet + 3 bony polecą do autorów najlepszych odpowiedzi na pytanie z góry. 2 dodatkowe bony do plusujących, więc warto spróbować. Najlepsze komentarze wybierzemy do końca tygodnia.


TL;DR


#pc #laptop #komponenty #pytanie #pcmasterrace #laptopy #precio
precio_pl - Czy w 2021 opłaca się kupić nowy komputer zamiast lepszego używanego?
Da...

źródło: comment_1633513864pQvh3YvicDKSWLoU0Vh6jg.jpg

Pobierz
  • 156
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@precio_pl: ja tylko powiem tyle: "fiat to dzait" "a ford gów!o wort" czyli lepsze 10 letnie dobrze utrzymane bmw. Tak jak pisza ludzie wyżej marki premium są dużo lepiej wykonane i jakość jest niebo a ziemia.

Taka ciekawostka kolega chcial ostatnio kupic samochod, wybral sie do salonu fiata i oparłsię o maske tipo a ta sie "wegła" XD
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@precio_pl: mam w domu 3 laptopy i wszystkie po leasingach. Tylko dyski na ssd wymieniałem. i5 i i7 w takich konfigach na które nie było by mnie stać jak były nowe, a u mnie posłużą jeszcze kilka lat i nadal śmigają z zapasem mocy.
@precio_pl: Chyba zależy od budzetu. Mając te ~2.5k moim zdecydowaniem znacznie lepiej jest wziąć coś poleasingowego. Tak tez robię od lat, aktualnie szósta sztuka Elitebook’a, ze dwie miałem nawet od Was ;)
@precio_pl: lepszy jest używany, zwłaszcza jeśli chodzi o gaming. Może to akurat dziwne stwierdzenie, ale producenci sprzętu i gier prześcigają się w wykorzystaniu najnowszych technologii, natomiast wybór sprzętu, który pozwala na pełne wykorzystanie ich parametrów w momencie ich premiery, jest mocno ograniczony. Do tego dochodzą jego wysokie koszty zakupu, które chętna jest ponosić głownie specyficzna grupa klientów -innowatorzy. Przeciętny użytkownik nie będzie skory wydawać takich pieniędzy, albo go po prostu nie
Czy w 2021 opłaca się kupić nowy komputer zamiast lepszego używanego?


@precio_pl: nie opłaca się, w 2020 tez się nie opłacało i w 2019 również, a gdyby ktoś pytał, to i w 2018 też lepiej było kupić lepszy tańszy używany niż nowy gorszy i droższy. To samo dotyczy również poprzednich lat i nigdy nie było odwrotnej sytuacji.

Kluczem tutaj jest pytanie "czy opłaca się", bo to trzeba na spokojnie przeanalizować, więc
@precio_pl wszystko zależy od posiadanego budżetu: do 1500-2000 zł nie warto szukać nowych laptopów, gdyż często nie są w stanie sprostać najprostszym wyzwaniom, z kolei w tym budżecie jest bardzo duży wybór biznesowych modeli w bardzo dobrym stanie, które mimo większego wieku oferują lepsze, wydajniejsze podzespoły.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@precio_pl:
przy 10-letnim BMW mamy szansę na kupienie trzech samochodów w cenie jednego. ( )

A z lapotpami to różnie bywa, sobie bym wziął polizingowy lepszy, ale mamie już bym kupił coś nowego z gwarancją producenta.
@precio_pl: mam poleasingowego i nir wiem czy kiedys kupie sobie nowy. Idealne polaczenie ceny z jakoscia. Za kwote za jaka kupilam lapka nie mialabym nawet leoszego labletu a mam komputer gdzie za porownywalny nowy w sklpie zaplacilabym 3/4 razy wiecej
@precio_pl tylko poleasingowy, ale od firmy która sprzeda dowolną konfigurację. Czyli ja kupując poprosiłem aby był bluetooth (nie każdy Dell którego chciałem to miał), nowa bateria i nowa podświetlana klawiatura. Na dysku mi nie zależało bo miałem swój SSD. Czy robicie takie indywidualne wyceny?
@precio_pl: Jeśli ktoś chce mieć windows 11 to się nie opłaca :)
Chyba, że świeżynkę na intelu 8+ albo and 2xxx+ :D
A takich poleasingowców mało jeszcze na rynku albo ceny zaporowe = taniej nowy konsumencki acer niż precisiona paroletniego. :)