Wpis z mikrobloga

Jak wykręciłem 750% zwrotu na day tradingu.

No dobra, najpierw sprostowanie, teoretycznie to byłoby 750% w skali roku gdybym utrzymał zwrot z ostatnich 2 tygodni przez cały rok (nie uwzględniając procentu składanego) ale to jest nierealne, tak naprawdę wykręciłem ~22% w ciągu 2 tygodni.

Kolejne sprostowanie, jak niektórzy wiedzą pracuje dla SwissBorga i mam darmowe genesis premium, które obniża mi opłaty za trading do 0. Dla reszty świata to może nie być takie proste bo koszt takiego premium to zamrożenie na rok 50k CHSB (na tę chwilę ok 130k zł). Alternatywnie jest jeszcze community premium które wymaga odpowiednio 2k CHSB i zmniejsza opłaty z 1% na 0.75%. Więcej info o premium

No to teraz trading. Podstawa banalna, jak rośnie to sprzedajemy, jak spada to kupujemy. Jedyna różnica że trzeba to robić często żeby zminimalizować ryzyko i zmaksymalizować częstotliwość zysku (jesli wrzucisz 100% swojej kasy jak troche spadnie to później albo nigdy nie wzrośnie albo będziesz czekał bardzo długo).

W moim przypadku są to transakcje po 500EUR za każdym razem gdy widzę że będzie mi się to opłacać. I to tyle. Z czasem pewnie wypracuje jakieś bardziej formalne metody ale na tę chwilę wszystko jest "na oko". Dokładne info o transakcjach poniżej. Procent zwrotu policzyłem na podstawie maksymalnego kapitału potrzebnego do wykonania wszystkich transakcji "post factum" (suma krocząca). W rzeczywistości ciężko jest przewidzieć ile tego kapitału będzie potrzebne, bo może się okazać że na spadku zrobić 5 transakcji i część będzie "zamrożona" aż kurs wzrośnie do odpowiedniego poziomu.

Na koniec jeszcze jedno sprostowanie, nigdy nie wrzuciłbym w taką inwestycję więcej jak 10% kapitału bo ryzyko jest "stosunkowo ogromne". Także, żeby czuć się w miarę bezpiecznie trzeba mieć tej kasy sporo więcej i zysk to nie 20% a 2%...

Czemu to pisze? Nie jestem profesjonalnym inwestorem, bardziej bawię się wolnymi środkami których mi nie szkoda. Ale że strategia wydaje się dość skuteczna w czasie sporego volatility to pomyślałem że się nią podzielę. Kto chce może skorzystać.

Jeśli ktoś ma jakieś pytanie co do naszej apki albo krypto walut w ogólności to chętnie odpowiem. Mamy program referali, ale nie specjalnie chce mi się zostawiać swój link. Jak ktoś chce to może wrzucić swój w komentarzu i może ktoś sobie skorzysta i ktoś zarobi :).

#kryptowaluty #inwestycje #swissborg
Pobierz Krever - Jak wykręciłem 750% zwrotu na day tradingu.

No dobra, najpierw sprostowan...
źródło: comment_1633593255W36JrZcHXISlglVZeqPPxW.jpg
  • 3