Wpis z mikrobloga

konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 26
Myślę nad nowym telefonem. Rozważam iPhone ale nie rozumiem co w nich takiego fajnego, że tyle osób je kupuje. Może mi ktoś wyjaśnić ich fenomen??Bo mam wrażenie że czegoś nie rozumiem. Rozmawiałem w pracy z dwoma posiadaczami #iphone i nikt nie potrafił mi wyjaśnić czemu są takie fajne i co w nich lubi, ale obydwoje mówią "kupuj, zajebiste telefony." jak pytam czemu są zajebiste to nie potrafią odpowiedzieć.

  • 243
@dzika_kaczka_bez_dzioba: Moj kolega olbrzym majacy iphone se starej generacji bez problemu pisal na klawiaturze chociaz osobiscie ten telefon jest za maly dla mnie. Dotyk w iphone jest strasznie dokladny. Nie wypowiem sie bo to zalezne od czlowieka ale wedlug mnie defaultowa klawa iphone kest intuicyjna i nie masz tej swiadomosci ze nagle ni z dupy ni z pietruchy jakas nowa inna klawiatura sie podegra XD
@dzika_kaczka_bez_dzioba pytanie raczej powinno być czego oczekujesz od telefonu.
iPhone to telefon, który wyciągasz z pudełka i działa tak jak sobie producent wymyślił. Mam iOS 15, ale jeszcze nie sprawdzałem czy któraś z tych rzeczy, o której zaraz napisze jeszcze występuje.
1. Ustawienia. W iOS trzeba szukać ustawień, np cześć zmieniasz bezpośrednio w aplikacji, a część w ustawienia - > aplikacje
2. Aplikacje domyślne. Trochę się już to zmieniło, ale nie wiem
@dzika_kaczka_bez_dzioba: Tez nie mam malutkich palców a na 12 mini pisze mi się całkiem dobrze ;) trzeba się nauczyć jak działa autokorekta i ją na początku trochę hamować, ale jak już się nauczy Twojego „słownika” to jest całkiem spoko. Jedyne czego mi brakuje w oryginalnej klawiaturce to pisania przeciąganiem „a’la” Swype / Swift (co jest możliwe, bo angielska klawiatura wspiera to, polska nie), ale jeśli miałoby Ci tego brakować to akurat
@dzika_kaczka_bez_dzioba: po pierwsze przestań traktować produkty Apple z poziomu sfrustrowanego androidziarza. Po drugie ekosystem: iOS jest naprawdę o wiele lepiej dopracowany niż android. Lepiej działa i nie zacina się. Mam srajfona 8 od 2018 roku teraz na iOS 15.01 i żadnej zacinki, zawiechy itd. po drugie bardzo dobre wsparcie bezpieczeństwa. No i jakość audio i aparat. Po któreś tam dla każdego normalnego człowieka produkty Apple czy tam srajfony to normalne telefony
Myślę nad nowym telefonem. Rozważam iPhone ale nie rozumiem co w nich takiego fajnego, że tyle osób je kupuje.


iPhone, jak wiele innych rzeczy od Apple, są dobrze wyważonymi „flagowcami”. Mają tylko to, co flagowce muszą mieć i mają to w najwyższej (sensownej) jakości.
Do tego mają dopieszczany ewolucyjnie system operacyjny, zaprojektowany dla urządzeń mobilnych.

@dzika_kaczka_bez_dzioba: dobrze wyważone flagowce od innych producentów kosztują albo tyle samo, albo więcej. Głównie przez nowostki
Hmm często to wynika z przyzwyczajenia do systemu, ja miałem przez ponad 4 lata androida - było spoko, potem się przesiadłem na iOS i do androida raczej juz bym nie wrócił, według mnie są lepsze wrażenia użytkowania iOS i jest to bardziej hermetyczny system, a koniec końców prócz podstawowych funkcji telefonu, to właśnie na tych aspektach mi zależy najbardziej
@dzika_kaczka_bez_dzioba: szybkość, kompatybilność działania z innymi sprzętami apple, do tego te telefony są dobre do social mediów- bardzo dobrze wyglądają filmy/zdjecia na instagramach itp, szybkie i dobrze działające Apple Pay, oraz bezpieczeństwo, ktorego android Ci nie zagwarantuje jak zgubisz telefon, bo iphone jak zgubisz to jedynie na czesci moze iść, a androida mozna pewnymi sposobami odzyskać
@dzika_kaczka_bez_dzioba: to jest kwestia przyzwyczajenia do systemu tak naprawdę. Nie daj się wciągnąć w żadne wojenki typu „hehe iOS jest dla idiotów” albo „hehe Android dla biedaków”, bo to jest totalne pieprzenie bez sensu i zawsze mi ręce opadają jak to czytam. O ile nie jesteś programista i nie potrzebujesz rozkładać systemu na czynniki pierwsze to tak naprawdę oba środowiska będą spoko. Jesli mówimy o cenach flagowcow to różnica tez już