Wpis z mikrobloga

Jakieś rady niepsujące zabawę z rozgrywki dla początkującego? (To jest żadnych spojlerów, jeśli łaska)
Chciałam dzisiaj w końcu usiąść do Gothica, a z okazji, że ostatnio udało mi się na promocji wyhaczyć wszystkie części, to warto byłoby to wykorzystać (ʘʘ)
Nigdy nie grałam, a gra kultowa, więc wypadałoby w końcu do niej przysiąść.

#gothic #gry #kiciochpyta
  • 22
@2-Fenyloetyloamina:
często zapisuj na kilku zapisach, a nie tylko na jednym
Nauka skórowania, pazurów, złodziejstwa, łucznictwa, useless.
Pakuj punkty w siłe do 40, potem jeden poziom w miecze jednoręczne (nie do mistrza), reszta siła do 100 i potem miecze dwuręczne do mistrza, reszta zręczność do 100 i kusza do mistrza.
Jak dobrze poprowadzisz dialog z horacym to masz +5 darmowej siły, najlepien to zrobić na początku.
Limit nauki siły to 100,
@2-Fenyloetyloamina:
1. Nie słuchaj gimbusów, i nie niszcz sobie doświadczeń z gry. Graj bez modów (tylko te system packi żeby gra lepiej chodziła na win 7/8/10),
2. Żeby coś podnieść trzeba trzymać ctrl + wcisnąć W, a zaatakować ctrl + W/A/D (od frontu lub po bokach) jak już masz wyciągniętą broń
3. Często zapisuj, przynajmniej co 10 minut, najlepiej na minimum dwóch różnych zapisach.
4. Graj jak chcesz. Pierwsza część jest
@2-Fenyloetyloamina:
Gothic 1 jest na tyle łatwy że możesz pakować punkty w co chcesz. W dodatku czyszcząc mape co rozdział, nabijesz tyle expa że na wszystko Ci wystarczy.

Ja ostatnio grając magiem, ładowałem wszystko do oporu w mane i kręgi. A i tak wystarczyło jeszcze na mistrza w broni jednoręcznej. Także easy i niczym sie nie przejmuj. Dopiero Noc Kruka wymaga pewnej strategii i pomyślunku rozwoju postaci.
@2-Fenyloetyloamina:

1. Słuchaj dialogów
2. Od razu rób 1 poziom walki mieczem i 20 punktów w siłę na lepszą broń. Tyle starczy żeby grać do czasu aż ogarniesz pod co chcesz grać.
3. Rozglądaj się często, bo jest sporo kryjówek.
4. System pack oczywiście
5. Gothic lubi się bugować więc zapisuj często na innym zapisie, ale ograniczenie się do 4 jest wystarczające
6. Nie używaj solucji na Innosa, bo to grzech
@2-Fenyloetyloamina:
1. Często zapisuj na różnych save'ach.
2. Za pierwszym razem radziłbym rozwijać broń białą, która mechanicznie jest najbardziej przystępna.
3. Warto trochę pozwiedzać kolonię i zdobyć trochę dodatkowego doświadczenia.
4. Zanim dołączysz do któregoś obozu odwiedź też pozostałe by zdobyć więcej doświadczenia i znajomości.
5. Zwierzęta, które nie są drapieżnikami przed zaatakowaniem trzykrotnie ostrzegają o tym, że wchodzisz na ich terytorium. Czasem pozwala to na pojedyncze eliminowanie przeciwników.