Wpis z mikrobloga

Kochani! Wczoraj był światowy dzień zdrowia psychicznego! Pamiętajcie, że jeśli czujecie się źle, nie radzicie sobie już z rzeczywistością, macie problemy - szukajcie pomocy, proście o wsparcie i na miłość boską, NIE WSTYDŹCIE SIĘ. #!$%@?ć tych, co będą wyśmiewać waszą decyzję. Leki, terapia (zwłaszcza w połączeniu) służą waszemu dobru. Dbajcie o siebie. Inni są tylko tłem, jeśli sami nie dajecie rady.
Polska psychiatria to jakaś pomyłka. Ilość i kondycja (również psychiczna) specjalistów jest fatalna. Kolejki na NFZ są farsą, a znalezienie dobrego lekarza jest niejednokrotnie wyzwaniem. Dlatego pytajcie, szukajcie na portalach, czytajcie opinie o lekarzach i jeśli coś budzi wasze wątpliwości już na starcie, nie ryzykujcie wybraniem się do kogoś, kto potraktuje was jak frajera z którego ściągnie hajs.
Zdaję sobie sprawę z mojego olbrzymiego uprzywilejowania, ponieważ mogę sobie pozwolić na prywatne wizyty. Jeśli jednak nie macie takiej możliwości - są różne sztuczki, fundacje, uczelnie świadczą pomoc dla swoich studentów i to też jest wspaniałe rozwiązanie. I ostatnie, ale jakże istotne. Rozmawiajcie z bliskimi. Nie zamykajcie swojego cierpienia wewnątrz. Jeśli brak wam osoby która was wysłucha, a potrzebujecie coś z siebie wyrzucić - możecie pisać do mnie.
Depresja to nie żart, a życie ze zdrową głową nie jest bajką dla dzieci. Zawalczcie o siebie!
#depresja #pomoc #fobiaspoleczna #psychologia #psychiatria
  • 42
  • Odpowiedz
@a_ja_kocham_rewolucje: zamykanie w sobie problemu, udawanie, że on nie istnieje to strategia ucieczkowa, ale skrótowo mówiąc jest to brak reakcji. Ignorowanie problemu. To tak jakby twoje dziecko spadło z drzewa i wolało Cię o pomoc a Ty byś je ignorował. Czyli nie reagował. I to jest dodatkowy problem, ale nie główny. Natomiast to, czemu masz taką skorupę też ma przyczyny i nie znajdziesz ich bez zajrzenia wgłąb siebie, zadania sobie odpowiednich
  • Odpowiedz
@korkodylek: No jak to przecież jak uzbierasz dużo żetonów za tego życia to w następnym będziesz miał do wyboru zakup spośród pakietów
- kochana pełna rodzina
- lepszy wygląd
- lepsze zdrowie
- prawdziwi przyjaciele
- brak traum
- wsparcie finansowe
- szansa na miłość
- spełniające się marzenia
- przyjemniejsze środowisko mieszkalne
Ja myśle, że już pare żetonów mam i w przyszłym życiu dokupię ze dwa pakiety, będzie łatwiej (
  • Odpowiedz
@Opportunist: cóż, w różne rzeczy ludzie wierzą. Jeśli Ty wierzysz w takie działanie świata, to trzymam kciuki żeby Ci się powiodło! Ale wciąż warto sprawić, żeby to życie które trwa, nie było męczarnią.
  • Odpowiedz