Wpis z mikrobloga

Hej mirki,
W weekend wróciłem z Niemiec z podróży służbowej. Regulamin firmy nakłada wykonanie testu po powrocie co też uczyniłem. Wynik wyszedł dodatni(test antygenowy) jestem na kwarantannie. Nie jestem zaszczepiony ale chciałbym wykorzystać moją sytuację do uzyskania statusu ozdrowieńca. Jednak czytałem, że test antygenowy nie jest przy tym brany pod uwagę. Był ktoś w podobnej sytachi i wie jak mogę zostać zakwalifikowany jako ozdrowieniec?
#kwarantanna #koronawirus #covid19 #szczepienia
  • 20
@lich0_nie_spi: na lotnisku możesz zrobić test PCR, w Pyrzowicach na ten przykład kosztuje 140zł, wymaz z przedsionka nosa, płytko, więc zero dyskomfortu (palcem głębiej sobie grzebię) i po ok 30-40 min miałem wynik na necie. Zgłaszają od razu do sanepidu i z ich storny możesz pobrać sobie też dokument.
@2023: serio? To sorry, myślałem że wszystkie tam są PCR. Musiałem zrobić na szybko, aby miec negatywny wynik po powrocie z wakacji.
Skoro przepłaciłem, to ile kosztuje na lotnisku? Ewentualnie co źle zrobiłem, tak na przyszłość? Thx
@lich0_nie_spi: ale pytasz jak zostać ozdrowieńcem, a nie zwolnić się z kwarantanny. Zwolnisz sie dopiero po 10 dniach xD

BTW jak byłeś na służbowej to jesteś zwolniony z kwarantanny - kwarantanne masz bo masz pozytywa czy bo wróciłeś zza granicy?
Podsumowując, poradnik dla innych:

1. sam test antygenowy wtrąca Cię na minimum 10 dni do izolacji (a rodzinę na kwarantannę +7 dni od ostatniego dnia izolacji), ale po tym czasie nie daje Ci absolutnie nic, nie będziesz traktowany jako "certyfikowany" ozdrowieniec.

2. jeśli zatem masz dodatni wynik antygenowy, to jak najszybciej warto zrobić sobie PCR - najlepiej oficjalny i darmowy test na NFZ. Nie ma co tracić czasu na rozmowy z lekarzem
@KerimChan @Rabusek

Postanowiłem zaktualizować post, może komuś się przyda.
Od 11.10 do 20.10 po komercyjnym teście antygenowym z wynikiem dodatnim trafiłem na izolację domową (nie mylić z kwarantanna - okazało się, że to dwa różne pojęcia)
13.10 Wykonałem test PCR, na który zostalem skierowany przez formularz internetowy. Wieczorem dostalem wynik negatywny. W systemie bez zmian, nadal mam izolację. Dzwoniłem do sanepidu - nie mogą zdjąć izolacji (oni zajmują się kwarantanną) polecili zadzwonić
@lich0_nie_spi: Dokładnie, jeśli pobranie nie było jakieś uciążliwe to skieruj się jeszcze kilka razy na PCR i może trafisz pozytywa. Bo tak to siedzisz w izolacji 10 dni i nawet statusu ozdrowieńca nie otrzymasz.

W sumie można też pokombinować z różnymi sposobami, które podobno mogą pomóc w uzyskaniu pozytywa: psiknięcie do nosa solą fizjologiczną albo jakimś kwaskowym sokiem - tak jak mówię, to metody "legendarne" ale może któraś zadziała. Jeśliby któraś