Wpis z mikrobloga

Mirki, co myślicie o takim zestawie?

i7-10700KF
SilentiumPC Spartan 4
Gigabyte Z590 GAMING X
G.SKILL 32GB (2x16GB) 3200MHz CL16 Aegis

+ to co mam obecnie:
Radeon RX570 8GB
Zasilacz 630W
SSD 500GB

PC ma szybko ogarniać większe projekty w #programowanie i czasami jakieś gierki, warto? Może rozważyć AMD?

#komputery #pcmasterrace
  • 22
@Foht: Odblokowany procek, płyta Z, a do tego Spartan? To albo bierz procka bez K i może nawet B560 albo lepsze chłodzenie. Zresztą nawet na F bym wsadził Ferę 5.

Pamiętaj, że na tej płycie z prockiem 10. generacji slot M.2 najbliższy procesorowi nie będzie działał. Przy łącznie 3 nie jest to szczególny problem, ale warto wiedzieć.

No i j.w., pytanie za ile, ale z tego co widzę tak ta płyta,
@MyPhilosophy @Jan_K też tak myślałem, że z tym chłodzeniem może być średnio i patrzyłem za Fortisem 3 ale to 100zł drożej a to tylko chłodzenie ( ͡° ͜ʖ ͡°), ale jak to ma być problem to mogę dopłacić do chociażby tej Fery 5

@L3gion @Jan_K jeśli do 3-4 stówek więcej mogę złapać coś ze znaczącą poprawą wydajności to nie mam z tym problemu, tak samo jeśli np przepłacam
@Foht jest spoko o ile starczy Ci ten gigabajt, ale aegisy to kaszana jakich mało. Weź lepszy Ram.
Do tego fera 5 jest o rząd wielkości lepsza. Bierz!
@L3gion @sorek ~100zł taniej od tego 5600X mogę mieć i5-11600K z taką samą (jak nie lepszą?) wydajnością z tego co widzę, jednak chyba warto dopłacić te 200zł i kupić już te 8 rdzeni do pracy z i7-10700KF?

@majk3l w PL kupuję, około 1500zł trzeba wydać ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@Foht: Co do płyty, bierz MSI. Mam x570 i zero problemów. Wczoraj kumplowi próbowałem włączyć XMP dla nowych ramów na płycie gigabyte, 2 godziny zmarnowane i skończyło się ręcznym ustawianiem wszystkich parametrów ¯_(ツ)_/¯
w PL kupuję, około 1500zł trzeba wydać ( ͡° ʖ̯ ͡°)


@Foht: ooo, lipa.

Niemniej jakbyś chciał jeszcze lepszą ofertę na zestaw z 11600K to zostaw mi PW ;-)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Foht: to zobacz sobie na multi core i zużycie prądu :)

Imo totalnie bezsensu jest kupować Intela (szczególnie że ma dziury typu Spectre itp)
@VeeZ: Mam to samo na płycie ASUSa. Asus i Gigabyte przyoszczędzili na licencji i wprowadzili własne implementacje XMP i średnio im to wyszło. Do tego Ryzeny są pod tym względem dość wybredne i można to skwitować XMP będzie działać albo nie. Ot krzemowa loteria.
@VeeZ @majk3l @sorek @valg @Jan_K dzięki wszystkim za pomoc :), do czerwonych przekonać się nie mogę ( ͡° ͜ʖ ͡°)

poszło takie zamówienie, zobaczymy jak to będzie, przesiadka z i5-4590:
i7-10700KF
Fera 5
MSI MAG Z490 TOMAHAWK
Kingston Fury Beast, DDR4, 2x16 GB, 3200MHz, CL16
@Foht: jeszcze sobie wolniejsze pamięci kup chociaż u intela to bez różnicy, wydajność i tak jest słaba.

Ludzie to jednak są walnięci xD