Wpis z mikrobloga

I emerytury do zabrania. I OFE do zlikwidowania. I abonament za pięć lat wstecz do ściągania. I mieszkańców małych miejscowości do wykuczenia. I szczaw oraz mirabelki głodującym dzieciom do zaproponowania. I pendolino, które nawet nie ma infrastruktury do działania w pełnym potencjale do kupienia.


@Phyrexia: kuffa, chciałbym mieć teraz takie problemy z rządem zamiast łamania konstytucji, rozpieprzenia wymiaru sprawiedliwości, rozpieprzenia służby zdrowia, rozpieprzenia publicznych mediów, rozpieprzenia relacji dyplomatycznych ze wszystkimi ważnymi
  • Odpowiedz
@Phyrexia Pamiętam, tak było. Przez ówczesne afery mówiło się żeby PO nie wygrało, a że PiS był w opozycji... Niestety większość nie widzi innej opcji poza PO-PiS, a trzeba jeszcze dodać, że większość ludzi ma też słabą pamięć i zapomina co było kilka lat wcześniej.

Teraz nastawienie zmieniło się o 180 stopni. Ludzie już nie chcą PiS i szukają alternatywy, a obecnie jest nią PO. Dziś nie chce mi się wierzyć, że
  • Odpowiedz
@Inispirion: Otóż to. Załóżmy, że wygrałaby Platforma. Czy mają program naprawy państwa? Co zrobią? Zmienią ponownie wiek emerytalny, wprowadzą pewnie masę nowych podatków, albo dalej zadłużą państwo kontynuując programy socjalne, albo je wycofają. Po czterech latach przeciętny wyborca nieironicznie odpowie "Za PiSu Polska płynęła mlekiem i miodem, a teraz Platforma wszystko zabiera i jeszcze nie ma na nic z budżetu." Jaki jest sens na kolejną kadencję wybierać kogoś kto przez dwie
  • Odpowiedz
@Phyrexia Niestety ten proces będzie się powtarzał. Kilka razy próbowałem zwrócić na to uwagę, ale zamiast sensownych odpowiedzi były tylko ataki i dziwne komentarze, a moje wpisy były tutaj minusowane. To tylko pokazuje stan świadomości politycznej Polaków.

Ja nie chodzę na wybory i to jest mój świadomy wybór. Przez to jestem atakowany z dwóch stron. Nie jestem za PO, więc muszę być za PiS i na odwrót - to jest tutaj standardem.
  • Odpowiedz
@ChrobryLubiBobry

a jakie masz inne opcje ?


Słyszałem to już setki razy.

Konfederacja i SLD to żadna opcja. Polskie partie mają inne nazwy, ale zbliżone programy i intencje. Przypuszczam, że same wybory niewiele mogą zmienić, ale to już jest inny temat.
  • Odpowiedz
I emerytury do zabrania.


Jaka emerytura została zabrana?

I OFE do zlikwidowania.


Likwidacja części obligacyjnej była bardzo dobrą decyzją.

I pendolino, które nawet nie ma infrastruktury do działania w pełnym potencjale do kupienia.


Kolejne kłamstwo. Pendolino miało gdzie jeździć a z każdym rokiem liczba tras, gdzie się rozpędza, się powiększa.

To są inwestycje na lata. Jakby zaczęli remontować tory i nie kupili Pendolino to by pisowcy krzyczeli, że po co remontować tory
  • Odpowiedz
I emerytury do zabrania. I OFE do zlikwidowania. I abonament za pięć lat wstecz do ściągania. I mieszkańców małych miejscowości do wykuczenia. I szczaw oraz mirabelki głodującym dzieciom do zaproponowania. I pendolino, które nawet nie ma infrastruktury do działania w pełnym potencjale do kupienia.


@Phyrexia: Ja #!$%@?. Phyrexia znowu pierdzieli głupoty o tematach o których nie ma pojęcia.

- Podniesienie wieku emerytalnego to dobra decyzja. Tak samo jak zabranie przywilejów emerytalnych
  • Odpowiedz
Otóż to. Załóżmy, że wygrałaby Platforma. Czy mają program naprawy państwa? Co zrobią? (...)


@Phyrexia: PIS robi Węgry w Polsce, a Ty się pytasz o szczegóły oferty programowej kontrkandydatów, bo tak to to żadna zmiana. Piękne.

Ja nie chodzę na wybory

Nie jestem za PO, więc muszę być za PiS i na odwrót


@Inispirion: nie chodzisz na wybory, nie głosujesz przeciwko PIS, nie przeszkadza Ci pełzający autorytaryzm.

To tylko
  • Odpowiedz
PIS robi Węgry w Polsce, a Ty się pytasz o szczegóły oferty programowej kontrkandydatów.


@Theos: W ogóle mają jakąś konkretną ofertę programową?

@Inispirion: nie chodzisz na wybory, nie głosujesz przeciwko PIS


I słusznie robi. Nie rozumiesz na czym polegają wybory, tak jak duża część wyborców w Polsce. Głosuje się na konkretnych ludzi i partie obiecujące spełnić konkretne postulaty, a nie "przeciwko partii." Dlatego co wybory wygrywa albo PO na które
  • Odpowiedz