Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Euthymol: Trudny jest egzamin z języka? Ostatnio spotkałem faceta który też może się pochwalić obywatelstwem. I tak po angielsku raczej bez rewelacji. Jednak facet ma też paszport Izraela co mogło nieco ułatwić sprawę ( ͡° ͜ʖ ͡°).
  • Odpowiedz
@Asarhaddon: Doliczyłem się na szybko czterech powodów.

1.Od zawsze kierowałem się maksymą "Ubi bene ibi patria".

2.Może się okazać, że pojawi się jakaś fajna oferta roboty w przemyśle zbrojeniowym tylko dla British Nationals. Zawsze większa szansa.


3.Każdy wieszczy kryzys, a jak wiadomo w kryzysie "Nie ma takiego okrucieństwa ani takiej niegodziwości, której nie popełniłby skądinąd łagodny i liberalny rząd, kiedy zabraknie mu pieniędzy". Jeżeli dorwą się do władzy w trakcie kryzysu
  • Odpowiedz
@Wujek_Fester:

Cały koszt ok. £1500.


To mnie najbardziej blokuje. Ja i różowy to razem £3k. Za takie pieniądze 2 tygodnie na full na Filipiny czy Kostarykę.

Póki co Borys będąc zwykłym ksenofobem sporo napsuł bo uparł się na swoje zasady Brexitu i po. Więc nie sądzę żeby ludziska poszli za populistami bo coraz więcej ludzi dostrzega że przybysze ze wschodniej Europy to nie darmozjady (oprócz Rumunów)...
Dlatego nie widzę sensu naturalizowania
  • Odpowiedz
@Pompejusz: bardzo łatwy. 5-10 min rozmowy. Przygotowujesz sobie temat i rozmawiasz z egzaminatorem. Później oni zadają Ci pytanie na dowolny temat.
Np ja przygotowałam temat o podrozach, a egzaminatorka zapytała mnie na końcu o różnice w obchodzeniu świat Bożego Narodzenia miedzy Polska a UK. Wystarczy mieć komunikatywny ang i bez problemu sie zda.
  • Odpowiedz
@bobiczek: powiem ci tak... cena od 3 lat jest taka sama takze nie masz zadnej gwarancji ze w przyszlym roku sie nie zmieni. Jak sie zmieni bedzie drozej. Poki co zasady sa jasne i caly proces jest dosc prosty jak ktos mieszka na stale w UK radze sie tym zainteresowac przypomne ze obecne zasady sa jeszcze z przed Brexitu jedyne co sie zmienilo dla obywateli EU to zamiast Stalej rezydentury wymogl
  • Odpowiedz