Wpis z mikrobloga

Mirki ile kosztuje urządzenie mieszkania deweloperskiego 35m2? Chodzi o wykończenie całości, łazienka z armatura, gładzie, podwieszane sufity, podłogi, malowanie ścian + beton strukturalny na jedną ścianę, zabudowa kuchenna z armaturą, gniazdka, oświetlenie. Czy lepiej zlecić firmie, która robi wszystko kompleksowo (dostałem wycenę 70k z materiałami w tym robocizna do 25k), czy szukać osobnych fachowców do łazienki, kuchni itp. Mam trochę złotych raczej wśród znajomych, malowanie ścian, czy zakładanie paneli mogę zrobić sam i tu również pytanie - warto? Dużo się zaoszczędzi na takim dzieleniu pracy i robieniu pomniejszych rzeczy samemu? Może ktoś na tagu ma podobne doświadczenia i się podzieli. Miasto Katowice. Z góry dziękuję za odpowiedź #mieszkanie #mieszkaniedeweloperskie #remontujzwykopem
  • 12
Dużo się zaoszczędzi na takim dzieleniu pracy i robieniu pomniejszych rzeczy samemu?


@cacum3: na robieniu samemu coś na pewno zaoszczędzisz, na dzieleniu pracy nie. Dobrzy fachowcy współpracują z ekipami. Ci, którzy są dostępni do jednej małej robótki to z reguły felki co robią jako tako.
Dużo się zaoszczędzi na takim dzieleniu pracy


@Harry87: ja robiłem dużo rzeczy sam. Troche z ciekawości, troche się chciałem nauczyć, troche z oszczędności.ba
Niby jako dev zarabiam dobrze albo i bardzo dobrze, a jak słyszałem ceny za głupie ułożenie paneli no to... chyba więcej ode mnie Ci ludzie zarabiają.

Wszystko zależy oczywiście od tego ile powiedzą Ci fachowcy za te panele czy malowanie.
No i od tego czy Ci się spieszy,
@Harry87: a tak swoją drogą to wiele ekip polega na tym, ze jest szefo który nie ma pojęcia o robocie, czyste buciki i koszulka a jego pracownicy to nagonieni ludzie z ulicy bardzo często bez umów. Później ci taki Janusz śpiewa 30 tysięcy za posmyranie kilku ścian farba ( ͡° ͜ʖ ͡°) jeśli chcesz zaoszczędzić (kosztem własnego czasu) to unikaj pośredników. Pytanie co to dokładnie za materiały