Wpis z mikrobloga

jak bardzo jestem ruchany, jeśli świądcząc usługi #programista15k #b2b @ KPiR mam tylko 1 fv sprzedażową, jakiś abo komórkowy, leasing auta i 3-4 inne faktury(paliwo, elektronika) kosztowe w miesiącu zostawiam w biurze podatkowym(stacjonarnie) 250 zł brutto miesięcznie ?
Dużo jest roboty i papierologii jeśli chciałbym zmienić biuro/księgową?

W przyszłym roku planuje przejść na ryczałt, więc papierów jeszcze mniej, a stawka za usługi w obecnym biurze raczej nie pójdzie w dół...
Ogarniam rozliczenia, z czego co wynika, śledzę zmiany podatkowe, ale samemu nie chciałbym się z tym użerać - z tego względu nie chciałbym całkowicie rezygnować z tego typu pomocy
dla zasięgu #finanse #ksiegowosc
  • 21
@glos_zenady: zależy jak wygodne to jest dla ciebie. Jeżeli to małe miasto to tak o 100 za dużo, ale tak normalnie to bez 200/mc to nikt nie chce gadać o prowadzeniu nawet małej księgowości.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@glos_zenady: stacjonarnie to w miarę normalna cena, internetowo z ogólnym wsparciem ale bez konkretnej księgowej ok. połowę taniej, dla tak prostej działalności w sam raz
@ujdzie: @mjr_bien: stacjonarnie, małe miasto 15k mieszkańców, ale muszę do nich dojeżdżać raz w miesiącu ze stolicy 50km żeby dokumenty podrzucić w formie papierowej -.-

Wcześniej było 200 zł od 3-4 lat bez większych problemów(oprócz tego męczenia się z dostarczaniem dokumentów), w tym roku podnieśli mi stawkę i myślę nad alternatywą
internetowo z ogólnym wsparciem ale bez konkretnej księgowej ok. połowę taniej, dla tak prostej działalności w sam raz


@mjr_bien: lol myślałem, że takie serwisy typu wfirma, infakt, ifirma to za 100-120 netto dają usługę z dedykowaną księgową - muszę zaktualizować wiedzę; znajomy tak korzystał kiedyś płacąc 100zł brutto, ale może faktycznie stawki wszyscy podwyższyli

W ING mam konto firmowe i tam taka usługa do 10 faktur kosztowych -> 130 zł netto
@glos_zenady: w małych miastach nie ma konkurencji i biura nie myślą o nowych technologiach, a stąd cena wysoka. W większym mieście ceny są niższe. Takim Krakowie które jest miastem skąpców ceny zaczynają się od 50 zł. I to bez worzenia papierów.
@glos_zenady: Gurwa, mam takiego samego klienta z Łodzi, przysyła mailem. Jpdl mailem, z samochodem 50 km?!

Cena 250 u mnie. W grę wchodzi też wysokość obrotów. Co poradzić... Jak jesteś w VAT , roboty na ryczałcie będzie tyle samo. Dokładnie tyle samo.

Do 200 czasem schodze z ceną ....
@glos_zenady: pochodzę z małego miasta 50k mieszkańców, rozliczałem się na KPiR, VAT - najtańszą księgową jaką znalazłem to za 200 zł brutto, też z jedną fakturą przychodową, czasem z 2-3 kosztowe podrzucam jak kupię jakiś sprzęt czy oprogramowanie. A są też u mnie tacy co za taki mały pakiet chcieli 300 zł netto i to było już w 2018.
@kuncfot: nie miałbym problemu z dowożeniem dokumentów o ile byłoby to możliwe w weekend, a nie jest. Tak to muszę specjalnie wcześniej wstawać w tygodniu żeby chociaż w jedną stronę nie stać w korkach + nie mam drukarki na stanie więc dodatkowy problem z wydrukiem e-faktur itd.

ale dzięki, że wspomniałeś ile sam za to liczysz, dzięki również @matwes: w sumie przypomniałem sobie jak ~4 lata temu robiłem rozeznanie tam
@glos_zenady: jak dla mnie, wszystko powinieneś dostarczać w formie zdjęcia lub e-faktury mailem.
Jak masz dojeżdżać, wstawać wcześniej, ogarnij inne biuro lokalnie, ale takie które współpracuje z klientem ;)
Niby możesz wysyłać do infaktu czy do biura po drugiej stronie Polski, ale jak masz blisko, to możesz wpaść do nich "z ryjem" jak coś odwalą :)
Jeden taki "infakt" już padł, ludzie zostali kompletnie bez niczego ...
@kuncfot: dzięki, właśnie zawsze byłem uprzedzony do takich e-tworów coś w stylu infakt/ifirma, a tutaj serio nic się nie dzieje strasznego tylko cena niepokoi + te dowożenie dokumentów. Może zagadam z właścicielem biura, żeby to jednak trochę zbić delikatnie, coś zrobić z dokumentami jednak i nie będę kombinował dla 100 zł oszczędności.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@glos_zenady: Jak chcesz mogę Ci pomoc przejść na samodzielne prowadzenie. Jak się zmieścisz w 3 fakturach kosztowych to będzie za darmo,jak więcej to 20-40 netto/miesiąc Ilość roboty 15-30 minut na miesiąc razem ze zrobieniem przelewów na US i ZUS. Odblokuj PW
@bin-bash: Jakbyś był zainteresowany to też zapraszam
@glos_zenady:

Jeśli jesteś vat-owcem, to dokumentów do obrobienia na KPiR czy ryczałcie pozostaje tyle samo. Przy takiej liczbie faktur biura biorą stawkę podstawową („do 10/20 dokumentów”).

Natomiast jeśli wystawiasz fv bez vat, to usługa rzeczywiście powinna potanieć.

Jeśli chodzi o zmianę firmy obsługującej, to najlepiej zrobić to na przełomie roku (sprawdź okres wypowiedzenia w umowie), bo wtedy jest jasne rozgraniczenie odpowiedzialności - niech stare biuro zrobi Ci PITa za 2021 rok
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@mjr_bien: internetowa księgowość bez księgowego to ok 40 netto. Z księgowym jeszcze do niedawna dało się znaleźć na ryczał bez VAT od 100netto. Natomiast teraz KPiR+VAT to już ciężko za 150 znaleźć raczej 200netto się zaczyna
@glos_zenady: moja "lokalna" księgowa jedyne czego wymaga to jak dostanę fakturę papierową to aby jej podrzucić co by mogła do segregatora włożyć (dlatego zawsze jak coś kupuję to biorę fakturę elektroniczną by tego uniknąć - wysyłam PDF księgowej i po sprawie). I tak jej wcześniej skan wysyłam co by mogła obliczyć podatki.