Wpis z mikrobloga

  • 127
Mamy tutaj przykład kolejnej antylogiki w prawicowym zesrańsku.
Beka z lewactwa tylko dlatego bo czarny facet zagrał wróżkę xD
Wróżka to wyimaginowana postać, nie jest człowiekiem i może ją zagrać dosłownie każdy.
Może mieć nawet #!$%@? na czole.
Biedni heteroseksualni mężczyźni znowu są prześladowani i pokrzywdzeni, ale tym razem przez postać z bajki!
Co z tego, że w Disneyu byli faceci-wróżki, np. Terence.
Zesranie nawet nie jest z powodu tego, że to facet jest wróżką ale po prostu gościu nie jest "odpowiedniego koloru skóry" xD
Ponieważ dla OPa to na siłę wpychanie "ideologii". Tak też było z aktorką Yennefer z serialu wiedźmina xD Mimo, że aktorka jest biała. No ale nie oczywiście "śnieżno biała" ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Ale czy nikt z was nie próbował się przyjrzeć temu z innej strony?
Myślę, że jednak w kulturze popularnej, zdominowanej przez białych, dla przedstawicieli mniejszości jest to dość istotne. I nie mówię tutaj o tzw. "wpychaniu na siłę".
Bo oni siebie na ekranie nie widzieli do tej pory za często. W wielu wywiadach z aktorami o innym kolorze skóry pada hasło, że jako dzieci czuli się dziwnie, oglądając TV i nie widząc tam nikogo takiego jak oni. I możemy się oburzać i obrażać, ale to biały człowiek popłynął, narzucił swoją kulturę, i wyrwał innych ludzi z ich krajów i ich obyczajów, czy narzucał swoją kulturę tam na miejscu. Nic więc dziwnego, że chcą być w naszej kulturze obecni — skoro w niej się urodzili, wychowali i ją oglądają. Bo to nie o kraje afrykańskie się rozchodzi, a o czarnych z USA, czy UK. Trochę nie na miejscu mieć pretensje, że czują się jego częścią i chcą być normalnie reprezentowani w kraju, w którym się urodzili xD.
Finalnie i tak ważne będzie, czy aktorzy umieją grać, dialogi nie brzmią papierowo, a fabuła ma sens. Bo nawet jakby wszyscy byli biali, a te punkty się nie sprawdziły, to serial będzie zły. I kolor skóry aktorów niewiele będzie miał z tym wspólnego.
#bekazprawakow #bekazpodludzi #polityka #prawackalogika
Filippa - Mamy tutaj przykład kolejnej antylogiki w prawicowym zesrańsku.
Beka z lewa...

źródło: comment_163428885923zgviXQu2XbtD2YAAn6Dx.jpg

Pobierz
  • 97
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Flypho: No spoko, a czy to znaczy że Włosi są genetycznymi bandziorami (jak insynuujesz w stosunku do czarnych)? I jakimś dziwacznym trafem cywilizacja zachodnia nagle rozszerzyła się od samych czasów po globalizacji do «nigdy w historii»...
  • Odpowiedz
  • 0
@Formbi To znaczy że Włosi którzy na początku XX wieku wyemigrowali do USA byli genetycznymi bandziorami. To nie jest trudny koncept. A co to wg ciebie znaczy cywilizacja zachodnia w momencie kiedy dominującą siła w Europie są Niemcy którzy #!$%@? Rzym?
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Flypho:

Włosi którzy na początku XX wieku wyemigrowali do USA byli genetycznymi bandziorami

Pokaż mi jakieś dane na poparcie tej tezy. Jakiekolwiek.

A co to wg ciebie znaczy cywilizacja zachodnia w momencie kiedy dominującą siła w Europie są Niemcy którzy #!$%@? Rzym?

no właśnie
  • Odpowiedz
  • 0
@Formbi Na dowód możesz zerknąć jak się dziś miewa pod względem przestępczości Sycylia z której zjeżdżali się do USA Włosi którzy stwórzyli tam mafię. Polecam szczególnie porównanie z północą Włoch albo Niemcami. Tylko się nie zesraj z wrażenia.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Gaku745:

Ma takie cechy, jakie autor twórczości literackiej sobie zażyczy. Na tym polega wolność twórcza.


Chyba że taka Rowling napisze coś ci się komuś kojarzy z mówieniem źle o transach, to wtedy już nie.
  • Odpowiedz
@Gaku745: Ale ja nie mam problemu z wspolczesnie tworzonymi dzielami. Czasy sie zmienily i rzeczywiscie obecna Europa i Stany to tygiel kulturowy w dodatku z niechlubna historia niewolnictwa i opresji wiec nie dziwi mnie ze teraz probuja sie z tego w jakis sposob rozgrzeszyc. Absolutnie nie mam z tym zadnego problemu. Smieszyly mnie ryki wykopkow majacych problemy czarnymi elfami w wiedzminie czy z filmem Green Book ktory uwazam za bardzo dobry.
  • Odpowiedz