Wpis z mikrobloga

  • 127
Mamy tutaj przykład kolejnej antylogiki w prawicowym zesrańsku.
Beka z lewactwa tylko dlatego bo czarny facet zagrał wróżkę xD
Wróżka to wyimaginowana postać, nie jest człowiekiem i może ją zagrać dosłownie każdy.
Może mieć nawet #!$%@? na czole.
Biedni heteroseksualni mężczyźni znowu są prześladowani i pokrzywdzeni, ale tym razem przez postać z bajki!
Co z tego, że w Disneyu byli faceci-wróżki, np. Terence.
Zesranie nawet nie jest z powodu tego, że to facet jest wróżką ale po prostu gościu nie jest "odpowiedniego koloru skóry" xD
Ponieważ dla OPa to na siłę wpychanie "ideologii". Tak też było z aktorką Yennefer z serialu wiedźmina xD Mimo, że aktorka jest biała. No ale nie oczywiście "śnieżno biała" ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Ale czy nikt z was nie próbował się przyjrzeć temu z innej strony?
Myślę, że jednak w kulturze popularnej, zdominowanej przez białych, dla przedstawicieli mniejszości jest to dość istotne. I nie mówię tutaj o tzw. "wpychaniu na siłę".
Bo oni siebie na ekranie nie widzieli do tej pory za często. W wielu wywiadach z aktorami o innym kolorze skóry pada hasło, że jako dzieci czuli się dziwnie, oglądając TV i nie widząc tam nikogo takiego jak oni. I możemy się oburzać i obrażać, ale to biały człowiek popłynął, narzucił swoją kulturę, i wyrwał innych ludzi z ich krajów i ich obyczajów, czy narzucał swoją kulturę tam na miejscu. Nic więc dziwnego, że chcą być w naszej kulturze obecni — skoro w niej się urodzili, wychowali i ją oglądają. Bo to nie o kraje afrykańskie się rozchodzi, a o czarnych z USA, czy UK. Trochę nie na miejscu mieć pretensje, że czują się jego częścią i chcą być normalnie reprezentowani w kraju, w którym się urodzili xD.
Finalnie i tak ważne będzie, czy aktorzy umieją grać, dialogi nie brzmią papierowo, a fabuła ma sens. Bo nawet jakby wszyscy byli biali, a te punkty się nie sprawdziły, to serial będzie zły. I kolor skóry aktorów niewiele będzie miał z tym wspólnego.
#bekazprawakow #bekazpodludzi #polityka #prawackalogika
Filippa - Mamy tutaj przykład kolejnej antylogiki w prawicowym zesrańsku.
Beka z lewa...

źródło: comment_163428885923zgviXQu2XbtD2YAAn6Dx.jpg

Pobierz
  • 97
  • Odpowiedz
To nie ma z tą sytuacją nic wspólnego.


@Manymouse: Oczywiście że ma, bo kwestionuję twoje użycie słowa "zamierzchły". Bez sensu wykorzystujesz moje słowa w głupi sposób, co tylko pokazuje że cię to zabolało bardziej, niż powinno.

Rasizm is rasizm. Co za różnica czy ktoś był pomalowany, czy tylko przebrany? Samo to, że ktoś zwraca na to uwagę, już jest rasizmem.


@Manymouse: A czy strój "wróżki" jest jakimś rdzennym europejskim ubiorem?
  • Odpowiedz
A co to zmienia? No można i w czym rzecz? ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@Gaku745: Mnie odrzuca trochę na siłę wstawianie czarnych homoseksualistów - takim przykładem jest Achilles z chyba najnowszej odsłony Troi. Ale no tak, Achilles jest postacią wyimaginowaną i mogła go zagrać nawet koza...
  • Odpowiedz
@maximilianan:

rzeczowym jest zwracanie uwagi na kolor skóry fikcyjnej postaci xD jakby biały grał azjatę i mrużył oczy to też nie byłoby problemu, co? xD


Nie jest, ale twierdzisz, że ja to robię, skoro do mnie piszesz?
  • Odpowiedz
Mnie odrzuca trochę na siłę wstawianie czarnych homoseksualistów - takim przykładem jest Achilles z chyba najnowszej odsłony Troi.


@podjad3k: Przecież starożytni grecy nie wyglądali jak amerykański anglosakson. Na pewno byli też czarnoskórzy grecy.

Ale no tak, Achilles jest postacią wyimaginowaną i mogła go zagrać nawet koza...


@podjad3k: Po cholerę przeinaczasz argument do absurdu? A ja odbiję piłeczkę - skoro dla ciebie nie wolno pozwolić na to, żeby postać była grana
  • Odpowiedz
@Gaku745:

Oczywiście że ma, bo kwestionuję twoje użycie słowa "zamierzchły". Bez sensu wykorzystujesz moje słowa w głupi sposób, co tylko pokazuje że cię to zabolało bardziej, niż powinno.


Pokaż, gdzie aktorzy malują się jeszcze pastą do butów, a następnie prześmiewczo wyolbrzymiają złe wyobrażenia o czarnych?

A czy strój "wróżki" jest jakimś rdzennym europejskim ubiorem? xD


A co to ma za znaczenie z tą sytuacją? Rasizmem jest zwrócenie uwagi na kolor skóry
  • Odpowiedz
Pokaż, gdzie aktorzy malują się jeszcze pastą do butów, a następnie prześmiewczo wyolbrzymiają złe wyobrażenia o czarnych?


@Manymouse: Nie chodzi o to że robią rasistowskie karykatury, tylko że tak nie wypada przebierać się (z powodów historycznych).

Przynajmniej w krajach anglojęzycznych, w Polsce świadomość pewnych tematów jest niestety raczej niska.

A co to ma za znaczenie z tą sytuacją? Rasizmem jest zwrócenie uwagi na kolor skóry wróżki, tylko to. Tak samo rasizmem
  • Odpowiedz
  • 1
@Filippa Jako postronny obserwator zaryzykowałbym stwierdzenie że czarni z USA nie przynależą, a na pewno nie w pełni, do kultury zachodu. Gdyby tak było to coś takiego jak getta w USA nie miałoby racji bytu a więzienia nie byłyby pełne młodocianych czarnych przestępców.
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@Filippa: FAIRY TO WRÓSZKA MA BYĆ BIAŁOM KOBIETOM CZEGO NIE ROZUMIESZ LEWACZKO

Z KOBIETY Z DUŻYMI BIMBAŁAMI MAMY TERAS CZARNEGO TRANSA CO, ZARAZ MOŻE JESZCZE NAZWIEMY TAK PŁYN DO MYCIA NACZYŃ, EUROPA UPADA
  • Odpowiedz
Myślę, że jednak w kulturze popularnej, zdominowanej przez białych, dla przedstawicieli mniejszości jest to dość istotne. I nie mówię tutaj o tzw. "wpychaniu na siłę".


@Filippa: No sorry, ale kultura zachodu i wschodu zresztą była zdominowana przez białych bo zdołali oni wytworzyć tę kulturę, przez kogo miała być zdominowana niby jak nie przez białych? Fakt że mamy teraz multi kulti i trzeba być inclusive dla wszystkich nie znaczy że trzeba robić
  • Odpowiedz
@Filippa: Po raz kolejny kapitaliści wykorzystują kontrowersję w ramach marketingowego wybicia tytułu o którym normalnie nikt by nie słyszał a głupie prawakoidy łykają to jak pelikany i pozwalają grać na swoich uczuciach i uprzedzeniach. Podobnie było zresztą z tą sztuką teatralną o czarnej królowej Anglii - nikt by o tym nie słyszał gdyby nie konserwatywny trzask dupy na cały internet.
  • Odpowiedz