Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 22
@NDSS: oni tak piszą żeby wyładować emocje.
Większość za 3k na rękę da sobie rękę przy dupie obciąć.

Mam pracownika, który od początku roku się zwalnia. Uznał, że mało zarabia. Szanuje jego czas ale niestety nie jestem w stanie jego pracy sprzedać drożej. Konkurencja zatrudnia na zlecenie i minimalną i ceny usług są jakie są.
Powiedziałem mu, że jest młody, ambitny, całego życia tutaj nie spędzi i żeby poszukał czegoś lepszego.
@NDSS: widzisz w tym rzecz, że jak zapłacisz ludziom porządnie to może będą starać się pracować.

Tak się składa, że większości przerasta przesuwanie rzeczy z miejsca na miejsce i są magazyny gdzie zarabia się po tysiąc złotych więcej (albo i jeszcze lepiej) niż u konkurencji tylko tam nie ma żadnej rotacji pracowników, a w gównianych firmach cały czas szukają kogoś do pracy, mają więcej uszkodzeń, zdarzają się opóźnienia, patologiczne kierownictwo itp.
@Guardis: ale tak jest ze wszystkim. Jak kuzyni znad morza i to nie z Gdańska mi mówili jaką mam fajną wypłatę to się znowu za głowę łapali jak wychodziło, że prawie całą różnicę zjadał droższy wynajem.

Jak się w ten sposób myśli to w ogóle lepiej sobie odpuścić gadkę o zarobkach.
@NDSS: Czytałam kiedyś taki fajny artykuł (niestety linku nie pamiętam), że w Polsce faktycznie są rynki pracy dwóch prędkości, a raczej dwie bańki.. jeden, który opisujesz, gdzieś dostać umowę to już w ogóle wow, bo praca na czarno nie jest niczym dziwnym, oraz drugi, wielkomiejski, gdzie teoretycznie po pracę za 4k zł/msc brutto nikt się nie schyli, bo skoro sam wynajem mieszkania kosztuje 2000 zł/msc to prawie nic na życie nie
z tym koszeniem konkurencji to nie działa tak że masz cenę 5-10% niższą i konkurencja z dnia na dzień się zwija ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@czy_pisiont: no nie, ale w ekonomii tej skali w końcu by się wyrównało, jakby dało się tak prowadzić biznes, to firmy by go tak prowadziły. Nikt nie pójdzie do sklepu, gdzie towary są 10% droższe, ale za to kasjerka zarabia 10% więcej.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@NDSS: jest i p0lack, byleby ktoś inny miał gorzej, bo przecież jest gorszy
Przez takich jak ty zawsze będzie źle w tym kraju
Chyba sie zatrzymałeś w bance bo nikt poważny nie pracuje za minimalna bez kasy pod stołem a 4K to gowno


@megszy: 30% osób w Polsce zarabia mniej lub tyle samo co 4k brutto czyli prawie co 3 polak zarabia mniej lub tyle samo to chyba dość spora część społeczeństwa. Są ludzie jak chociażby nauczyciele którzy zarabiają mniej. Na Polskie warunki 4k za pracę gdzie nie musisz nic umieć to moim zdaniem
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@NDSS: mam 5k brutto, różowa najniższa + pare stów więcej bo będzie awans, mamy tylko kota, mieszkanie własnościowe i uwierz mi, że wcale nie żyjemy loo. Ok! Mamy na zachcianki, mamy oszczędności, jakiś się żyje, ale obecnie to dla mnie takie minimum by zyc. Później tego poziomu to dla mnie wegetacja...
@NDSS: Trafiłeś na zły grunt. Tu, na wypoku większość to wzięci biznesmeni, managerowie, programiści 15k lub mimozy z durnym przeświadczeniem że świat wygląda jak w serialu.
Nikt z nich nie ogarnia, że rynek pracy o którym bajdurzą, to mokra, utopijna wizja chorego umysłu, która kończy się jak PRL.
Rownież nie dociera do nich fakt, że niskokwalifikowane zawody są po prostu niskopłatne, a magazynier zarabiający po 10k na rękę, nie jest osobą