Wpis z mikrobloga

Hej prawnicy, geodeci, handlarze nieruchomościami.

Mam pytanie - jak procentowo można ustalić wartość drogi (właściciel), na którą nałożona jest służebność?
Wariant, gdybym chciał się pozbyć terenu ze służebnością i sprzedać go na rynku właścicielom działek, które się przy niej znajdują?

Jest na to jakiś wzór? Założenie wartości procentowo?

#nieruchomosci #wycena #drogi #geodezja #dzialka
  • 6
@legrooch: Często takie drogi oddaje się za symboliczną złotówkę. Wszyscy dobrze wiedzą, że dla ciebie to będzie problem i to tobie de facto zależy, żeby ją oddać. O ile nie jest to A2 czy A4 to ja bym sprzedał za 10zł.

Na twoim miejscu uderzyłbym do gminy bo może ktoś akurat chce kupić udział i go potrzebuje. Tylko w takim wypadku możesz ugrać jakieś sensowne pieniądze.
Ok Panowie, ale #!$%@?ąc od finału - gdyby to mnie naciskali o sprzedaż, to ile mogłoby to być warte? Jak ustalić cenę drogi wewnętrznej, koniecznej do działek do samego oszacowania wartości?
Skoro masz tam sluzebnosc to i jakas nieruchomosc blisko niej tak? Nieruchomosci nie sprzedajesz ? Bo slużebnosc masz do konretnej dzialki, wiec mozesz ją sprzedać tylko z dzialka ktora jest podmiotowo z nią zwiazana. Tak uwazam.