Wpis z mikrobloga

Hej,
przenosiłem dwa numery z Play do T-mobile. Okazuje się, że pomimo tego, że numery były w ramach jednej umowy z internetem, to umowa się nie anulowała, a Play dalej nalicza mi opłaty za internet. Myślałem, że działa to inaczej. We wniosku składanym przez T-mobile jest napisane "Wniosek o rozwiązanie umowy o świadczenie usług telekomunikacyjnych z przeniesieniem numeru
Niniejszym wnoszę o rozwiązanie umów o świadczenia usług telekomunikacyjnych dotyczących wskazanego (-nych) wyżej numeru (-ów) z przeniesieniem do sieci T-Mobile,"

Czy umowa nie powinna zostać rozwiązana?

#telekomunikacja #prawo
  • 9
  • Odpowiedz
@agaciksa: Umowy z Play w momencie wysłania wniosków były już na czas nieokreślony.

Pan konsultant z Play uważa, że "Wypowiadana jest umowa dla numerów przenoszonych, a jeżeli trzeci numer nie był przenoszony to nie został też wypowiedziany.". Ja sie trochę gubie, bo myślałem, że jak rezygnuję z umwoy to z całej, a nie 'kawałka' i nie wiem co teraz o tym myśleć. Chyba złoże zapytanie do Rzecznika Konsumentów. Trzeci numer to
  • Odpowiedz
@tanderowsky: Wiesz… jeśli nie przeniosłeś rzeczywiście tego numeru, ani nie zleciłeś zakończenia umowy to niestety nie będziesz miał racji. Pytanie - o co dokładnie zawarłeś umowę z t-mobile.
  • Odpowiedz
@agaciksa: Z jednej strony rozumiem, ale z drugiej strony miałem jedną umowę w Play. Skoro wnosze o rozwiązanie umów dotyczących wskazanych numerów to oczekuje, że umowa zostanie rozwiązana, a dodatkowo proszę o przeniesienie numerów. Moim zdaniem nie jest istotne o co zawarłem umowę z T-mobile.

Gdyby sytuacja była odwrotna, czyli taka, którą mam teraz w T-mobile, czyli trzy umowy, każdy numer telefonu ma oddzielną to byłoby to jasne.
  • Odpowiedz
@tanderowsky: zawarcie trzech umów w formie jednej czynności prawnej nie oznacza, ze łączy Cię wyłącznie jedna umowa. Niestety operator wykorzystuje tu Twój brak wiedzy na swoją korzyść, możesz zapytać UOKIK o opinię w tej sprawie, jednak moim zdaniem nie będzie ona korzystna :/
  • Odpowiedz
@agaciksa: Tu chodziło mi raczej o to, że umowa na której miałem wszystko w Play nosiła jeden konkretny numer w ramach którego posiadałem X, Y i Z. Na wszelki zapytam :) Pozdrawiam i dzięki.-
  • Odpowiedz
@tanderowsky: Za pośrednictwem jednej umowy mogłeś zawiązać 3 usługi - jeśli Twój pełnomocnik (nowy operator) nie wypowiedział umowy w całości, możliwe że obowiązuje Cię w dalszym ciągu umowa o jeden numer telefonu z play. W tym miejscu pytanie - do czego upoważniłeś t-mobile i co mieli za Ciebie zrobić
  • Odpowiedz