Wpis z mikrobloga

konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 7
@mcwrap: Nie jest od razu zdatna do picia. A przynajmniej nie zawsze.
@Czarodziejka_z_Ksiezyca Ogólnie studnia głębinowa to rura w ziemi na głębokości od kilkunastu do XX metrów, która ciągnie nie z wód powierzchniowych, tylko z niżej położonej warstwy wodonośnej. Studnie głębinowe można wiercić (tak, je się wierci, nie kopie) na zgłoszenie do 30m. Powyżej musi być pieczątka geologa.
W miejscach, gdzie nie ma wodociągu (jak np. u mnie na działce) studnia
@FulTun: Tak dla wszystkich łykających ten bejt.
Nie ma nic złego w pisiadaniu studni głębinowych. Ale jeśli ktoś ma chodowlę, uorawia w #!$%@? hektarów sadów, to pobiera z niej tyle wody, że wysusza wszystkie studnie w okolicy. I słusznie można się domagać zamknięcia takiej studni.
Radość z czyjejś tragedii jest słaba, no i co by ta studnia pomogła. Wiaderkami by tam nabierał, czy podłączył do instalacji nawadniania?
Słaba zarzutka, 3/10 bo
@FulTun: tez taką miałem sąsiadkę. Wszystko jej przeszkadzało. Pomalowaliśmy dom, to jej kolor przeszkadzał a w ogóle czemu z nią nie uzgodniliśmy. Najpierw poszła do wójta że farba nieekologiczna i zatrujemy wody gruntowe potem na policje że w zasadzie to była jej puszka farby bo jej zginęła, wraz z paragonem. Potem o nowy płot, że z nią sąsiaduje nie ustalone mamy rozebrać. Drzewo co na miedzy rosło, najpierw sobie rościła do
@FulTun: się rozpisałem a chciałem tylko spytać. Jak masz studnie bitą, nie kręgi, to może cię sąsiad zmusić do likwidacji że niby mu sad wysycha bo obniżasz wody gruntowe? Czy z jakiej paki?
@Czarodziejka_z_Ksiezyca tym, że zwykła studnia jakich pełno na posesjach na polskich wsiach czerpie wody z pierwszego poziomu wodonośnego, strefy saturacji. Zasilanej opadami atmosferycznymi .Natomiast głebinówka pobiera wody z głębszych pięter wodonośnych, przykrytych nieprzepuszczalnymi utworami.
@europa Ano z tej paki że mu się to nie podobało i już ¯_(ツ)/¯. Okna mu wszyscy brudzą, wina wszystkich że ceny skupu są niskie, zobaczył węgiel ładniejszy u sąsiada to z ryjem że to pomyłka i to jego. Że fajna babka zw wsi wzięła ślób nie z nim to na wesele przyszedł stół wywrucić. ¯_(ツ)/¯.
@FulTun: aha już rozumiem, taki sam typ człowieka jak ta sąsiadka co opisałem. Tylko nie wiem jaka była podstawa prawna tego że ci kazali zlikwidować studnię. Samo to że się sąsiadowi nie podoba to jednak za mało i raczej wykazał że obniżasz poziom wód gruntowych czy coś w ten deseń.