Wpis z mikrobloga

@ks2m bezprzewodowych XDDDDDDD a później płacz na tagu #siecikomputerowe że konsola, tv, pecet spięte po wifi i czemu transfer #!$%@? XD
Wifi do telefoników co najwyżej, a bluetooth do komunikacji telefon - zegarek czy inne słuchawki. Każdy kto transferuje jakieś pliki bezprzewodowo to masochista
  • Odpowiedz
spróbuj bezprzewodowo sobie przerzucać pliki w rozmiarze 40GB i większym. Życzę powodzenia.


@ksiak: Sprawniej prześlesz coś Airdropem czy nawet po smb niż pendrive który dostałeś z gratisie. Pendrive musisz najpierw nagrać, przepiąć i odczytać na drugim i fajnie żeby był to tak naprawdę ssd.
  • Odpowiedz
@TP53: jakbym się mocno skupił to przypomniałbym sobie jedna sytuacje w której potrzebowałem podłączyć coś pod USB A do laptopa i to w ciągu 6 ostatnich lat. Także ( ͡ ͜ʖ ͡)
  • Odpowiedz
Sprawniej prześlesz coś Airdropem czy nawet po smb niż pendrive który dostałeś z gratisie. Pendrive musisz najpierw nagrać, przepiąć i odczytać na drugim i fajnie żeby był to tak naprawdę ssd.


@sexlord: Ty chyba nie wiesz jak długo przesyła się plik 40GB po sieci 1Gbps. Przypomnę, że po WiFi ani LTE czy 5G tyle nie wyciągniesz. Światłowód ewentualnie o ile masz upload na poziomie 1Gbps.
  • Odpowiedz
@Paczek_w_masle: Tak mi się wydaje, że chmura jednak najwygodniejsza. Ale pewnie kwestia systemu. W apple to jest łatwiejsze pewnie niż w sprzętach z jakimiś androidami, stąd moje zastanowienie, kto w 2021 roku używa jeszcze fizycznych nośników do transferu między urządzeniami.
  • Odpowiedz
kto w 2021 roku używa jeszcze fizycznych nośników do transferu między urządzeniami.


@noitakto: ludzie którzy muszą przerzucać pliki większe niż kilkanaście GB. Wtedy robisz to kablem bo jest szybciej.
  • Odpowiedz
przypomnę, że po WiFi ani LTE czy 5G tyle nie wyciągniesz.


@ksiak: A jak szybko biegasz z pedrivem w łapie? ( ͡° ͜ʖ ͡°) 40GB prześle do USA szybciej niż Ty na lotnisko dojedziesz. A wifi direct czyli np AirDrop to można tyle wyciągnąć o ile sprzęt jest ac
  • Odpowiedz
@ksiak: Ok, no na takich dużych plikach to nie pracuję, choć zdarzają się paczki mniejszych, w zestawach 100gb i więcej. Ale wtedy to i tak chyba usb c jest lepszym bo szybszym rozwiązaniem?
  • Odpowiedz
za 5 lat nie będzie już na rynku laptopów z innymi portami niż USB-c i ewentualnie hdmi. Po prostu Apple wyznacza trendy


@urojony_uzurpator: tak bardzo wyznacza trendy, ze w poprzedniej generacji byl tylko 4x thunderbolt, a pare lat pozniej dodaje hdmi, wejscie na kare sd itd. Mam kompa z rtx3070, ale moja plyta glowna obsluguje tez ps2, bo dobry producent uwzgledni kompatybinosc wstecz na pare lat (cos, co apple robilo do
  • Odpowiedz
@adibor: e tam, daj spokój z tą legendą. Podejrzewam, że najwięksi fanboje to pracują głównie w salonach ze sprzętem apple. A fanów jakichś gratów z Androidem, którzy traktują to badziewie jak katole relikwie po papieżu też pewnie znajdziesz.
  • Odpowiedz
@ks2m:

jest 2021 rok, biali, cywilizowani ludzie używają akcesoriów USB-C lub bezprzewodowych


To dawaj podłączaj pendrive'a do swojego maczka bezprzewodowo.
  • Odpowiedz
A wifi direct czyli np AirDrop to można tyle wyciągnąć o ile sprzęt jest ac


@sexlord: widać, że nie masz takiego sprzętu w domu. Zapraszam do lektury:
https://www.tomshardware.com/reviews/wi-fi-802.11ac-router,3386-15.html
AC na papierze wygląda ładnie w rzeczywistości do 1Gbps po kablu daleko nadal.

Ale wtedy to i tak chyba usb c jest lepszym bo szybszym rozwiązaniem?


@noitakto: ogólnie chodzi o kabel. Ten jest szybszy niż radio na tę chwilę.
  • Odpowiedz
spróbuj bezprzewodowo sobie przerzucać pliki w rozmiarze 40GB i większym. Życzę powodzenia.


@ksiak: szybciej to pójdzie po dobrej sieci niż przy transferze na jakiś-tam pendrive ( ͡º ͜ʖ͡º) A jak jeszcze masz światłowód to w ogóle.
  • Odpowiedz
@noitakto: Ale zdajesz sobie sprawę, że usb to nie tylko transfer suchych danych? Ktoś kto ogarnia kompy trochę bardziej niż dziadek z babcią montuje na stickach chociażby nośniki instalacyjne, i chociażby tylko z tego względu zwykłe usb jest dalekie od tego by odejść do lamusa. Dlatego ktoś tam wyżej cię wyśmiał ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
zwykłe usb jest dalekie od tego by odejść do lamusa. Dlatego ktoś tam wyżej cię wyśmiał ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@papaj42: Na ilu kompach opędzlujesz naraz tym jednym usb instalacje takiego windowsa? Takie rzeczy robi się hurtem przez sieć bo możesz brodecastem instalować na tylu sprzętach ile masz gniazda w switchu czy gniazd w przedłużaczu. A patrząc, że śmieszkujemy z Apple to tam do instalacji systemu nie
  • Odpowiedz
@ksiak: w sensie - nie bronię braku portów, bo to idiotyzm, ale ja mam w tym momencie na NAS nawet przy kijowym routerze zapis i odczyt jak na 90% pendrive'ów, czyli 20MB/s, a i NASa mam na HDD z RPI, więc nie jest demonem szybkości. Jak ktoś ma Wifi 6 czy tam 7 (nie wiem, które jest teraz już XD) to jest szybciej przerzucać pliki na NASa/chmurę niż na pendrdive i
  • Odpowiedz