Wpis z mikrobloga

Chyba nie macie świadomości co się dzieje na świecie. Piszecie, że covid to ograniczanie waszych praw, że światem rządzą spiskowcy, którzy chcą z nas zrobić niewolników. Że nie będziesz miał niczego, będziesz szczęśliwy. No tak jakby jacyś złoczyńcy się zmówili żeby wam zrobić na złość.

Problem leży zupełnie gdzie indziej. Od wieków nasza gospodarka opiera się na nieustannej ekspansji. Wzrost jest nieodłączną, niemalże naturalną częścią współczesnej ekonomii. Kiedyś ten wzrost zapewniało eksploatowanie biedniejszych rejonów. Dzisiaj te rejony się kurczą. Ba, cała Ziemia okazuje się już za mała dla naszej gospodarki. Zasobów jest coraz mniej i są coraz trudniej dostępne.

I to nie jest tak, że z dnia na dzień wyłączą prąd, czy pozamykają sklepy. Na świecie trwa rywalizacja o dostęp do złóż. Kto sobie zapewni ostatnie krople nafty, ten jeszcze pożyje we względnym dobrobycie. Na dzień dzisiejszy nie wiemy czy rozwój technologii pozwoli nam wyrównać starty wywołane niedostępnością zasobów. Niektórzy się brandzlują do nauki, podając za przykład, że według XIX-wiecznych obliczeń to Londyn miał w XX wieku zniknąć pod stertą końskich odchodów, ale wynaleziono w porę samochód, więc tak się nie stało.

Może wynajdziemy tańsze źródło energii. Może znajdziemy sposób na efektywne magazynowanie energii źródeł odnawialnych. Może fuzja termojądrowa w końcu zaskoczy. Ale może też być tak, że czeka nas okres przejściowy zanim do tego dojdzie. A jak taki okres przejściowy będzie wyglądał?

Zasobów mamy coraz mniej. Światowa energetyka odnawialna jest wciąż - relatywnie do węgla - w powijakach. Górnictwo kosmiczne nie istnieje. Ludzi jest coraz więcej. Nie uratuje nas paróweczkowy kapitalizm, bo nie ma już na Ziemi drugiego dzikiego zachodu. Jedyną opcja jest reglamentacja dóbr, ten wredny socjalizm, a może i cholerny komunizm. Nazywajcie to jak chcecie. Chodzi o to, że aby uniknąć wojen o zasoby po prostu nie ma innego wyjścia. Nie ma tyle tortu, by każdy najadł się do syta. Musimy się albo pozostałym tortem podzielić i jednocześnie rozpocząć szybkie odchudzanie albo chwycić za karabin i strzelać do siebie.

Takie są w tej chwili prawidła. Jesteśmy jak bakterie na szalce Petriego. O godzinie 11:00 wprowadzono kolonię bakterii na szalkę. Co 60 sekund bakterie podwajały ilość zajmowanego miejsca. O godzinie 12:00 cała szalka była zajęta, a minutę później zasobów już nie było, bakterie czekała zagłada. Cały szkopuł w tym, że jeszcze o 11:59 połowa szalki była wolna! Na minutę przed końcem!!

Ludzkość w tej chwili jest tak na godzinie 11:57, może 11:58. Wydaje się, że co ja #!$%@?ę za głupoty, zasobów jest jeszcze pełno, odkryli nowe złoża na dnie oceanu, czy na Grenlandii. Jakieś lewackie ekologiczne #!$%@?, no jestem debilem. Tak pewnie myśli 90% z was po tej lekturze. No więc fakty są takie, że za debila przestaniecie mnie uważać ok. godziny 11:59, a o 12:00 będziecie martwi. No chyba, że światowi przywódcy pójdą zawczasu po rozum do głowy i sztucznie ograniczą nasz niekontrolowany wzrost. Tylko wy wtedy będziecie #!$%@?ć że chcą nas zniewolić, bo przecież jest pełno miejsca na świecie i w ogóle to macie prawo do wolności zasmradzania planety.

#przegryw #globalneocieplenie #koronawirus #neuropa #przemyslenia
  • 28
Ludzkość w tej chwili jest tak na godzinie 11:57, może 11:58.


@memento_mori: nie wiemy tego. Już w XVII wieku wieszczono, że Ziemia jest przeludniona. I co? Nie mieli racji. Ale jak się o tym przekonano? Po prostu zaludniano Ziemię dalej.
Więc i my nie dowiemy się, czy jest już 11:58, czy nawet 11:59, póki nie przesadzimy i nie będzie już za późno. Możemy zawrócić, ba, powinniśmy zawrócić i się opamiętać w
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@memento_mori: Aha czyli w skrócie trzeba wybić Afrykę, bo za szybko się rozmnażają. Trzeba #!$%@?ć krają, które się wolno rozmnażają. No i światowi przywódcy to wszechmocni, wszechwiedzący władcy, którzy myślą tylko o dobrze innych, a nie o własnym?
@DIO_: myślałem, że tagi #przegryw i #koronawirus to już oznaczenie 90% spiskowców, ale masz rację mogłem dodać takie tagi, nie przyłożyłem się do tej części wpisu

@blackhawk11: Nie wybić Afrykę, tylko edukować, zadbać o opiekę zdrowotną, zapewnić antykoncepcję. Badania pokazują, że wraz z wykształceniem spada dzietność i to się dzieje w niektórych afrykańskich państwach. A #!$%@?ć to trzeba cały świat, bo wszyscy jesteśmy odpowiedzialni. Natomiast światowi przywódcy to ludzie których
tagi #przegryw i #koronawirus to już oznaczenie 90% spiskowców


@memento_mori: No tak, bo źli incele są wszystkim czego się nie lubi xD Prawicowcami, antysemitami, w ogóle złem wcielonym są te chude chłopaki, które siedzą w piwnicy. Niebezpiecznymi terrorystami xD
Błagam stary, szukaj wroga w jego leżu, a nie na pustyniach pełnych asfodelu.
@DIO_: Wrogami? Nie, ten wpis jest o tym, że sami sobie jesteśmy wrogami, bo niszczymy nasz wspólny dom. A to że incele są prawicowcami, antysemitami, rasistami i seksistami to nie jest chyba ani tajemnica ani odkrycie. No terrorystów chyba najwięcej jest obecnie religijnych, ale czy incele nigdy nikogo nie zabili? Czasami się zdarza, chociaż ja akurat się ich nie boję, no ale nie jestem kobietą.
@memento_mori: Ja powiem ci ja już nie wiem kto jest wrogiem. Jedni wierzą w to, że świat jest coraz lepszy, inni, że normalny, jeszcze inni, że coraz gorszy, albo są i tacy co wierzą, że istnieje banda satanistów chcących wprowadzić zamordyzm. Nie wiem już w co wierzyć, bo już byłem lewicowy i prawicowy i w każdym środowisku mnie kłamali. #!$%@?ę to, chcę się po prostu przestać bać jutra.
chcę się po prostu przestać bać jutra.


@DIO_: To ogranicz media (w tym wipok) i żyj swoim życiem. Ja jestem uzależniony i nie umiem odstawić, a poza tym niewiele w moim życiu się dzieje, no i jestem typem rozmyślacza o wszystkim, więc chłonę informacje jak gąbka.

Świat się rozwija i cywilizuje, ogólnie jest coraz lepiej, ale wiele wskazuje, że czekają nas duże problemy. Chociaż takiego pokoju i dobrobytu jak teraz jeszcze
To ogranicz media (w tym wipok) i żyj swoim życiem. Ja jestem uzależniony i nie umiem odstawić, a poza tym niewiele w moim życiu się dzieje, no i jestem typem rozmyślacza o wszystkim, więc chłonę informacje jak gąbka.


@memento_mori: To, źe zamkniesz oczy, nie znaczy, że potwory znikają.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@memento_mori: Ok. To czyli dalej ładujemy pieniądze w Afrykę. Mają opiekę zdrowotną, mają antykoncepcję, mają wykształcenie. Co dalej? Jak to odpracują? Powstaną tam zagraniczne fabryki, firmy it, inne formy zatrudnienia?

Na kogo będziesz głosować w takim razie? Spurek, ktora twierdzi, że mięso i mleko należy odesłać do historii? Afryce też zabronisz mięsa i mleka, ale dasz za darmo wszystko?
@DIO_: No nie znikają, ale nie musisz o nich myśleć, bo i tak sam świata nie zmienisz. Możesz jedynie podejmować jakieś tam wybory osobiste, głosować na kogoś i tyle. No chyba nie podpalisz się znak protestu, chociaż możesz, ale chyba nie chcesz?

@blackhawk11: Ale co mają odpracowywać? W naszym interesie leży żeby albo im pomóc albo ich zbombardować zanim zaczną do nas masowo emigrować. Ja wybieram tę pierwszą opcję. Głosowałem
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@memento_mori: Jak dla mnie bombardujemy, albo chemiczna kastracja. Mimo niezliczonej ilości gotówki wpompowanej w Afrykę masowo emigrują. Chciałbym widzieć jak stajesz na przeciwko boko haram, albo innej paramilitarnej organizacji i wygłaszasz swoje racje. Może na sadisticu będziesz.

Czyli jesteś jednym z tych co chce jeść robaki itp. To wiele wyjaśnia. Nie chcesz mięsa to nie jedz, ale dlaczego chcesz innym narzucać swoje fanaberie? Według mnie roślin też nie powinieneś jeść, bo
@blackhawk11: Ciekaw jestem jakbyś chojraczył z tym bombardowaniem, gdyby to faktycznie byłaby opcja i miałbyś za nią wziąć odpowiedzialność. 1 216 000 000 ludzi żyło w Afryce wg Google w 2016 roku. Dla Ciebie to statystka? Rozumiem że avengers kibicowałeś Thanosowi :)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Yahoo_: Zawsze można odciąć wszelkie pomoce finansowe i załatwiać tylko tych, którzy chcą się przedrzeć do Europy. Tylko co z tymi wszystkimi cennymi surowcami? Tak naprawdę biali nie chcą im pomagać, ale są uzależnieni od bogactw naturalnych Afryki. Gdyby nie to, to ktokolwiek kiwnął by palcem?