Wpis z mikrobloga

Zwróciłem się do UM ws. Uchwały Antysmogowej dla woj. Śląskiego. Wszystko wskazuje na to, że nowe przepisy będą bezwzględnie egzekwowane i nie będzie taryfy ulgowej. Będą grzywny, wnioski do sądów...

Jak wiadomo od 1 stycznia 2022 wszystkie kotły mające powyżej 10 lat (2006 r. i starsze) oraz bez tabliczek znamionowych staną się nielegalne na terenie całego woj. Śląskiego. Mieszkańcy mieli 5 lat na ich wymianę, a jak to wygląda w praktyce wszyscy wiemy. Mnie udało się namówić kilku sąsiadów na likwidację kopciuchów, ale niektórzy tego nie zrobili. Czym (i w czym) mieszkańcy palą doskonale czuć nosem.

Rozmawiajcie z sąsiadami, rodziną, dzwońcie do urzędów ws dotacji, pomóżcie starszym z papierami. Po nowym roku zgłaszajcie każdy znany wam przypadek na straż miejską, w trosce o zdrowie swoje i swojej rodziny.

W komentarzu ustalenia ws. wykonywania obowiązków gmin wynikające z Uchwały Antysmogowej (konferencja z 14.10.2021).

#smog #slaskie #zabrze #katowice #rybnik #sosnowiec #gliwice #bielskobiala #jaworzno #rudaslaska #bytom #siemianowice #zywiec #tychy
Jonn - Zwróciłem się do UM ws. Uchwały Antysmogowej dla woj. Śląskiego. Wszystko wska...

źródło: comment_1634812820qdb5nyP0M1WwooYKoSthj9.jpg

Pobierz
  • 20
@Jonn: W innych miastach plakaty, informacje w urzędzie, radni przypominają w swoich dzielnicach o ustawie. A w Zabrzu? NIC!!! Ludzie o niczym nie wiedzą, żyją w błogiej nieświadomości, a jak przyjdzie termin i usłyszą o obowiązku to będzie panika. Goszczę ostatnio w wielu miastach na Śląsku i jak wracam do Zabrza to widać, że tu nikt o to miasto nie zabiega, a jak już coś gdzieś to tylko lanserka i samorządowe
@Jonn: Próbuję śledzić temat tej uchwały od jej samego początku, piec u mnie w domu wymieniliśmy już w 2017 roku ale cały czas mam wrażenie, że nigdzie ani w lokalnych czy też powiedzmy regionalnych mediach czy też na stronach samorządów nie ma informacji o wymaganiach jakie nakłada uchwała (lub są prezentowane bardzo subtelnie). Przecież jakoś w zeszłym roku czytałem raport, bodajże Polskiego Alarmu Smogowego, który pytał w gminach o wykonanie uchwały
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@tikej: przeczytaj pismo z pierwszego komentarza. Generalnie straż miejska, a jak nie ma w danym mieście to policja. Także urzędy miast i gmin, jako organy odpowiedzialne za realizację ustawy antysmogowej. Od nowego roku to już będą wnioski do sądów i grzywny do 5 tys. zł.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Jonn: przepis w praktyce nieegzekwowalny.
1. Jak kto nie ma kasy na zmianę pieca to na mandaty też.
2. Nie mogą wchodzić do domu jeśli nie mają nakazu. Nie trzeba wpuszczać.
Reasumując: Mogą ugryźć w dupę wszystkich meneli i nie tylko.