Wpis z mikrobloga

@Lolenson1888: No tak, ale w Niemczech było to samo, tylko rycerze się wzbogacili zamiast biskupów anglikańskich. Zaś krytyka handlu odpustami była bardzo słuszna, tylko sam Luter krytykował co się później działo.
@jimlahey: przywalać się można, a nawet należy kiedy to ma sens. Jak ksiądz blokuje udzielenie sakramentu przez brak opłaty to jest patologia. Sam na przestrzeni kilku lat miałem ślub, chrzest dziecka i kilka innych wydarzeń i w każdym przypadku byłem pozytywnie zaskoczony tym, że ksiądz (w różnych miejscowościach) stwierdzał, że nie należy płacić, nie zaglądał do koperty, a nawet raz zajrzał stwierdził, że dałem za dużo i wziął tylko ułamek z
@patrykolos: ale mi tego nie pisz a tu im tego nie tlumacz no nie ma komu i szkoda czasu, ten portal już dawno zszedł na jedną linię polityczną: walimy codziennie po kościele, PiS, narodowcach ile się da, Balcerowicz był zbawca Polski, jak Jarosław by leciał do Smoleńska była by tu 2 dolina krzemowa, a o reszcie nie wspomnę, bo poblokowalem wszystkie tagi z kotami :D
Chrystus nie był biednym człowiekiem.


@meres: Dodatkowo miał "ojca" z rodu Dawida, który był cieślą (podobnie jak sam Jezus?) - kimś na dzisiejsze czasy niemal na miarę konstruktora.
To nie był gośc od strugania kijków, który ledwo ciułał, tylko facet, który robił konstrukcję domów ( ͡° ͜ʖ ͡°)