Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 7
@Halbr:

Ale co w tym dziwnego. Największe problemy z cenami w kościele mają ci, którzy tam nie chodzą i ich nie płacą. Ja też nie płacę, wiec cóż mi do tego, jak sie dorośli dogadują.


Problem zazwyczaj mają niewierzący i mądrzy ludzie, dlaczego?
Skoro Jezus pomagał bezinteresownie i w tamtych czasach uczniowie Jezusa niczego nie chcieli od niego samego, to dlaczego księża mają teraz prawo do brania pieniędzy za "usługę" w
@Lolenson1888 Chrystus nie był biednym człowiekiem. Miał szatę tkana, a nie szytą. To taki Louis Vuitton tamtych czasów. Dlatego żołnierze rzucali o nią los, który ją weźmie. Pozwolił kobiecie namaścić się olejkiem nardowym (jego koszt wynosił około 15k zł na dzisiejsze czasy, a wtedy miał równowartość 300 dni pracy robotnika). Judasz chciał go sprzedać i dać biednym, ale Chrystus mu na to nie zezwolił. Dodatkowo apostołowie również byli majętni. Łukasz był lekarzem,
60 zł to nie wydaje mi sie jakieś strasznie wygórnowane żądanie w kontekście tego, ile ludzie płacą zwykle (za mszę, nie na mszy na tacę).


@Halbr: Tylko, że msza za intencje i te 60zł to jest dodatkowo dla księdza, bo msza dla wiernych i tak się odbywa, taca jest zbiera, tylko podczas mszy jest info, że jest modlitwa w intencji jakiejś rodziny. To nie jest tak, że sobie ksiądz odprawia oddzielną
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Lolenson1888: nie ma takiej konieczności, ksiądz ma obowiązek udzielić sakramentu za free, a jak robi problemy można go zgłosić do kurii, a sakrament zorganizować w sąsiedniej parafii - w naszym kraju ich dość

@cocojambo210: chociaż mocno mnie denerwują wszystkiego rodzaju cenniki to tu nie bardzo rozumiem o co afera - to są jakieś wewnętrzne ustalenia parafii, kto nie chce niech nie daje. Ludzie sami wpychają koperty z okazji spojrzenia przez
@Lolenson1888:

ale najbardziej konieczności płacenia za chrzty, śluby, namaszczenia chorych jak za każdą inną usługę w życiu. Mija się to z wizerunkiem Chrystusa jako biednego człowieka


Mnie najbardziej obrzydza jak żyją biskupi i inni wysoko postawieni w kościele. Przecież jeden koleś (chyba Głódź) ma swój pałac z hektarami i zarabia kilkanaście tysięcy miesięcznie z naszych podatków. Biskupi są nietykalni i żyją jak królowie u nas w kraju.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Halbr: ale przecież oni dostają kasę to po #!$%@? miałbym płacić 2 razy za tą samą robotę xD. #!$%@? mnie interesuje ile jest roboty z pogrzebem czy z zamawianiem mszy. Jak w maczku mają #!$%@? to kasjerowi też placisz dodatkowa kasę bo łaskawie się zajął swoją pracą? XD
jak to nie płacą? A te pieniądze to od kogo pochodzą? Państwowe?


@v1r0x Mówimy o datkach przecież. To o czym piszesz to inna para butów. Mi też sie to nie podoba, ale nie taki temat rozmowy jest.

intencje za pieniadze - Chrystus sie w grobie obraca

ale moze dam 6 dyszek, to babcia pojdzie do nieba ( ͡º ͜ʖ͡º)


@bemo Przecież wszyscy wiemy, że te intencje dla
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Edisonof: bo u nas w kościele takich stricte mszy nie ma w intencji. Już bardziej masz tak w prawosławiu, jest msza, a po mszy baciuszka poświęca 15 minut przy takich stole ze swieczkami na jakby uroczystość w intencji