Wpis z mikrobloga

@cocojambo210 @macabrankov: Wielu rzeczy w kościele katolickim nigdy nie rozumiałem i nie rozumiem, ale najbardziej konieczności płacenia za chrzty, śluby, namaszczenia chorych jak za każdą inną usługę w życiu. Mija się to z wizerunkiem Chrystusa jako biednego człowieka, który i tak zawsze niósł bezinteresowną pomoc nie chcąc przy tym pieniędzy. Protestanci mieli rację w tej kwestii
@cocojambo210 Ale co w tym dziwnego. Największe problemy z cenami w kościele mają ci, którzy tam nie chodzą i ich nie płacą. Ja też nie płacę, wiec cóż mi do tego, jak sie dorośli dogadują.

Swoją drogą ofiara za mszę 60 zł to nie wydaje mi sie jakieś strasznie wygórnowane żądanie w kontekście tego, ile ludzie płacą zwykle (za mszę, nie na mszy na tacę).

Jeśli w ogóle ten fragment jest prawdziwy.
no ale jeżeli masz wierzących rodziców to z szacunku do nich chcesz zrobić pogrzeb zgodny z ich wiarą. A tu pan w sukience mówi no spoko ale za 500 zł


@mako37 Nie znam cen i usług. Nie wiem, ile wymagają przygotowania i jaka jest robocizna po stronie kościoła w tym przypadku. Jeśli okaże się, że 500 to jakaś horrendalna cena to można iść do kurii. Ale przypadek, o którym piszesz jest ogólnie
Mija się to z wizerunkiem Chrystusa jako biednego człowieka, który i tak zawsze niósł bezinteresowną pomoc nie chcąc przy tym pieniędzy. Protestanci mieli rację w tej kwestii


@Lolenson1888: Niekoniecznie, bo protestanci zniszczyli zakony, które ślubowały ubóstwo, a ich majątek jak ziemie przejęli w zależności od kraju- biskupi anglikańscy stając się najbogatszymi ludźmi w Anglii i rycerstwo, które niekoniecznie działało dla dobra ludności. Zaś zakony wciąż istnieją w KK.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@Halbr: Jaka robocizna? przestawić dwie ławki i powiedzieć Zakonnicy żeby postawiła fioletowe sztuczne kwiatki na ołtarz. Potem zawiezienie i odwiezienie księdza żeby odprawił manę na cmentarzu, całość powinna zamknąć się w stówce a jak cmentarz przy kościele to i nawet mniej bo i tak już wystarczająco parafia bierze za grób.
@Halbr: > Ale co w tym dziwnego.

no chyba turbo dziwne jest płacenie katolików za mszę i modlitwę, skoro bóg jest wszędzie i słyszy każde wołanie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
intencje za pieniadze - Chrystus sie w grobie obraca
ale moze dam 6 dyszek, to babcia pojdzie do nieba ( ͡º ͜ʖ͡º)