Wpis z mikrobloga

#polska #finanse #pracbaza

Wynajem kawalerki z opłatami 1800zł
jedzenie 800zł
paliwo do starego rzęcha 300zł
rata na starego rzęcha 400zł
leki 100zł
ubrania, telefon, komputer 200zł

3600zł stałe wydatki. Czy to normalne, że przy pensji 5000zł brutto (3550 netto) po odliczeniu takich stałych kosztów, muszę brać pieniądze od mamy żeby np pojechać na wakacje raz do roku albo opłacić sobie netflixa?
  • 665
  • Odpowiedz
@jarzynka Trudno mi powiedzieć, czy odczuwam bardziej pogardę czy smutek w stosunku do robaków, którzy w komentarzach sobie racjonalizują wegetację żywiąc się najtańszym żarciem, mieszkając jak zwierzęta w kilka osób na kilkudziesięciu metrach czy żyjąc bez samochodu.
  • Odpowiedz
@jarzynka: sam widzisz, brutto 5000, dostajesz 3550, a pracodawca wydaje na ciebie pewnie 6000. Ale nie martw się, za to bombelki pojadą nad morze a emeryci dostaną trzynastkę.
  • Odpowiedz
udzie zarabiający medianę powinni dzielić się mieszkaniami? To jakiś żart? JA nie student.


@jarzynka: taki problem mają single w całej Europie, nie tylko w Polsce.
  • Odpowiedz
@jarzynka: jaki jest sens mieszkania w mieście wojewódzkim i zarobków 3600 netto? W pierwszym lepszym mieście powiatowym zatrudnisz się za podobne pieniądze w podobnej pracy i 600 taniej na mieszkaniu.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 112
@Zelber: mnie bawi jak ludzie się prześcigają że wydają mniej na jedzenie. a jeszcze bardziej jak kobieta się wypowiada na temat wydatków na jedzenie w porównaniu do faceta i na odwrót nie uwzględniając kaloryczności. gdzie ja #!$%@? po 3-3.5k kcal a a kobiety po 1.5-2k kcal
  • Odpowiedz
@kaaban: Najblizej nas sa niemcy, sprawdzilem mediana to w zaleznosci od landu 2500-3800 brutto euro, co daje 1800-2200 netto euro, w najdrozszym miescie mozesz miec kawalerkeza 1300 euro, ale tam masz tez najwyzsza mediane tj 2200, zostaje Ci 900 euro na zycko, czyli jakies 3500zl, jak duzo sa drozsze wedlug Ciebie tam produkty ze nia darady za tyle przezyc xd?
  • Odpowiedz