Wpis z mikrobloga

#polska #finanse #pracbaza

Wynajem kawalerki z opłatami 1800zł
jedzenie 800zł
paliwo do starego rzęcha 300zł
rata na starego rzęcha 400zł
leki 100zł
ubrania, telefon, komputer 200zł

3600zł stałe wydatki. Czy to normalne, że przy pensji 5000zł brutto (3550 netto) po odliczeniu takich stałych kosztów, muszę brać pieniądze od mamy żeby np pojechać na wakacje raz do roku albo opłacić sobie netflixa?
  • 665
  • Odpowiedz
Akurat poszedłem po jakieś śniadanie i cześć rzeczy na obiad


@pablosik: Mango kupił, bogacz jeden. Dobrze, że nie kupiłeś jakiś burżujskich bakalii, bo by Cię zjedli ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@destruction: jesteś kobieta i zapewne jesz dosyć mało to 800 zł wydaje się dużo. Różnica jest taka że na śniadanie zjesz 2 bułki a on 3-4, jajecznice nie zrobi z 3 jajek tylko z 5, 100g ryżu to jeden obiad nie dwa itd.
  • Odpowiedz
@Positano1: Ludzie zarabiający medianę powinni dzielić się mieszkaniami? To jakiś żart? JA nie student.


Ludzie których połowa wypłaty idzie na wynajem powinni zmienić kwestie zamieszkania
Wynajmować inne mieszkanie, z kimś, nwm #!$%@? wziąć kredyt i kupić swoje
Rata chyba nie będzie 1800zł co miesiąc
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
@aukolb: jak im mama pierze i gotuje to co mają być nie w szoku. Pójdą na swoje (o ile pójdą) to szybko życie ich zweryfikuje.
  • Odpowiedz
@Positano1: Prawda jest taka że wynajmowanie mieszkania dzielonego z innymi ludźmi to jest dobre 20 latkom i studentom, daj ludziom żyć i zaznać chociaż minimum komfortu.

@jarzynka: ja każdemu mówię że jedyna opcja to emigracja, tylko trzeba traktować emigrację nie jak jakąś banicję tylko nowy lepszy etap
  • Odpowiedz
@Wycu91:

Mango kupił, bogacz jeden. Dobrze, że nie kupiłeś jakiś burżujskich bakalii, bo by Cię zjedli ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@Wycu91: albo nie daj Boże pomarańczy. Toż to tylko tylko na święta ;)
  • Odpowiedz