Wpis z mikrobloga

konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 1075
@zortabla_rt: Prowadzenie ciągnika to jedno z najbardziej bezużytecznych umiejętności jakie można wciskać dziecku. 100 razy lepiej jak będzie siedzieć na tym komputerze i uczyć się czegoś przydatnego zamiast #!$%@? w polu 3 ha sprzętem z lat 70 za de facto darmo, bo z tego nawet żadnej kasy nie ma i ludzie na wsi robią to często z przyzwyczajenia i braku zajęcia, pracując jednocześnie gdzie indziej xD
@Chris_Karczynski: kłamiesz - w polsce żyje się po to żeby narzekać.
Przypomniała mi się pewna rozmowa z wujkiem na wigilii jak byłem młodym i naiwnym polakiem - lvl chyba 22.
Wujek zaczął żalić się jak to #!$%@?ć musi za minimalną, ja przejęty chiałem jakoś doradzić i wpomóc, jakiaś podyplmówka, kurs z urzędu pracy. Aż stary musiał wstać i wyjąć wódkę żeby rozładować atmosferę xD
Potem zrozumiałem o co chodzi xD
Prowadzenie ciągnika to jedno z najbardziej bezużytecznych umiejętności jakie można wciskać dziecku


@Trybun_Plebejski: ja sie z tym nie zgodze do konca. Dzieki temu że jezdziłęm traktorem łatwiej mi było zacząc nauke jazdy smaochodem i chyba dlatego zdałem za 1 razem. Nie mniej jednak puszczanie dzieciaka do traktora, gdzie moze przekroczyć 10 km/h to głupota bo dziecaki sa głupie i nie maja wyobraźni.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Trybun_Plebejski: watt, chyba totalnie nie masz pojęcia, z posiadania pola jesteś na krusie, więc masz dużo niższe koszta, możesz wtedy pracować na czarno, a mając nawet sprzęt z lat 70 jesteś w stanie bez problemu zarabiać po kilkanaście tysięcy zł rocznie na większym polu, tylko musi się chcieć.
Prowadzenie ciągnika to jedno z najbardziej bezużytecznych umiejętności jakie można wciskać dziecku. 100 razy lepiej jak będzie siedzieć na tym komputerze i uczyć się czegoś przydatnego zamiast #!$%@? w polu 3 ha sprzętem z lat 70 za de facto darmo, bo z tego nawet żadnej kasy nie ma i ludzie na wsi robią to często z przyzwyczajenia i braku zajęcia, pracując jednocześnie gdzie indziej xD


@Trybun_Plebejski: co za bzdura. Rolnictwo to
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 62
@Chris_Karczynski: kłamiesz - w polsce żyje się po to żeby narzekać.

Przypomniała mi się pewna rozmowa z wujkiem na wigilii jak byłem młodym i naiwnym polakiem - lvl chyba 22.

Wujek zaczął żalić się jak to #!$%@?ć musi za minimalną, ja przejęty chiałem jakoś doradzić i wpomóc, jakiaś podyplmówka, kurs z urzędu pracy. Aż stary musiał wstać i wyjąć wódkę żeby rozładować atmosferę xD

Potem zrozumiałem o co chodzi xD


@
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 56
@szmaciarzqlaku: @Kreation: @ethics: Ale chyba mylicie sobie wielkoskalowych rolników produkujących jakieś sensowne ilości żywności z małorolnymi chłopkami roztropkami z polskich wiosek. Sam przecież jestem ze wsi i moja rodzina też odziedziczyła kilka hektarów pola plus jakiś las ale rzuciliśmy już w cholerę jakieś większe zagospodarowywanie tego poza koszeniem trawy i sadzeniem jakiegoś rządka ziemniaków. Bez poświęcenia się temu na 100% i uczynienia sobie z tego swojej stałej pracy to
@zortabla_rt: Hehe, pamiętam jak mi ojciec dał trzydziestkę i kazał piachu na budowę ukopać. Stanąłem blisko dołu żeby sie nie zmęczyć za bardzo. Wszystko było ok do momentu gdy załadowana "paka" pod cięzarem piachu wpadła mi do dołu pociągając ciągnik za sobą. Był lekki przypał nie powiem. Miałem wtedy pewnie ze 14-15 lat więc juz nie dziecko ale prawa jazdy nie było.
A, i jak byłem młodszy, taki żebym tylko do
co za bzdura. Rolnictwo to działalność jak każda inna a nawet ma lepiej niż inne branże bo pełno dopłat. Jest z tego duża kasa a rolnicy biedni nie są. Wasze myślenie zatrzymało się chyba na gospodarstwach po PGR gdzie chłop miał 2 świnie i krowę.


@ethics: rolnik przedsiębiorca =/= wieśniak z widłami a chyba to jest najbardziej mylone i najczęściej jako przedstawiciele tych pierwszych wypowiadają się w tv Ci drudzy.