Wpis z mikrobloga

Czy tylko ja żyję w jakiejś innej rzeczywistości? Od października wróciły studia stacjonarne, trochę się obawiałem ale w końcu nie można wiecznie siedzieć na zdalnym nauczaniu a jestem zaszczepiony.

Niestety moje obawy się potwierdziły - jestem zaledwie jedną z kilku osób z kierunku(120 osób!) która przestrzega noszenia maseczek - połowa siedzi na wykładach bez a druga połowa z nosem na wierzchu i jeszcze co chwilę zdejmują bo a to trzeba się napić wody albo zjeść drożdżówkę... Wykładowca też bez maski a mówi bardzo głośno i chodzi po całej sali. Mam wrażenie że moja uczelnia wyższa stanęła po stronie foliarzy bo jest ciche przyzwolenie na chodzenie bez maski a nawet nie wiem czy wszyscy z kierunku są zaszczepieni bo nikt nie weryfikuje certyfikatów covidowych.

I jeszcze co chwilę słyszę od kolegów z kierunku że byli na jakiejś domówce albo w klubie. Wszyscy się zachowują tak jakby pandemii nie było. Nosz #!$%@?, zaczyna nam się 4 fala, mamy po 6k+ przypadków, szpitale już nie wyrabiają a kluby dalej są otwarte? Kilkaset osób z niewiadomym statusem zaszczepienia bawi się przez całą noc w ciasnym, słabo wentylowanym pomieszczeniu? Ostatnio wracałem taksówką - kierowca oczywiście bez maski. Jak go poprosiłem o założenie to delikatnie mówiąć powiedział że jak mi się nie podoba to mogę wysiąść z samochodu. Za chwilę będziemy mieć w Polsce tragedie i tysiące zgonów dziennie a PIS dalej puszcza oko antyszczepionkowcom i nie zamierza wprowadzić weryfikacji szczepienia w miejscach gdzie gromadzą się ludzie.

#koronawirus #neuropa #bekazpodludzi #medycyna #bekazpisu #bekazprawakow
S.....b - Czy tylko ja żyję w jakiejś innej rzeczywistości? Od października wróciły s...

źródło: comment_1635234093F48mIwF3mnrVJhMWKroBX9.jpg

Pobierz
  • 48
  • Odpowiedz
@Scaab: nie wychodź z domu, poproś o indywidualny tok nauczania w formie wideokonferencji.

A tak w ogóle dla takich jak Ty są specjalne ośrodki, jeden w Gostyninie, niestety, podobno tymczasowo pełen ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Scaab: ominaleś moment w którym się okazało że to wy jesteście foliarzami... Nikt normalny już się tą "pandemią" nie przejmuje bo to jest, jak zresztą sporo osób podejrzewało od początku, trochę bardziej zjadliwe zapalenie płuc.
Choroby są, były i będą i musimy z tym żyć ¯_(ツ)_/¯

Edit.
Kuuurła. Dałem się złapać na zarzutke :p
  • Odpowiedz